2019 metų rugsėjo 8-osios vakarą pareigūnė pastebėjo per tvorą lipantį nuteistąjį. Apie bandymą bėgti ji nedelsiant informavo kolegas.
Tuo metu bokštelyje budėjęs jaunesnysis specialistas A.D. per raciją išgirdo apie sprunkantį kalinį ir netrukus pamatė jį lipantį per antrąją tvorą.
Šūviai neišgąsdino
„Liepiau jam sustoti, atsitraukti atgal arba šausiu, bet nuteistasis nekreipė jokio dėmesio“, – pasakojo pareigūnas.
Jis paleido šūvius, tačiau, kaip pats pasakojo, taikėsi į žemę ir norėjo tik atgrasyti bėglį.
„Aš šaukiau: stok, atgal! Paleidau keletą šūvių. Bet jis toliau bėgo draudžiamu perimetru link trečiosios tvoros. Kai per ją lipo, dar šoviau, bet jis visiškai į tai nereagavo“, – pasakojo Pravieniškių prižiūrėtojas.
Iš viso tą vakarą nuaidėjo 13 šūvių, tačiau M.Stulgiui tai nesutrukdė įveikti tris tvoras ir prasibrauti į laisvę.
Pasidavė be kovos
Įkalinimo įstaigos virtuvėje dirbusio jaunuolio pabėgimas nustebino visus. Pareigūnai pasakojo, kad kalinys problemų nekėlė. Tiesa, jo likimo draugai pasakojo, kad kelias dienas iki įvykio M.Stulgys elgėsi keistai, nebendravo ir atsisakė eiti į lauką.
Pabėgus nuteistajam, įvesta ypatingų situacijų schema, informuota policija, į darbą iškviesti laisvadienius turėję prižiūrėtojai.
„Mus sukvietė, išdalino bėglio nuotraukas, nurodė, kur jis gyvena. Direktoriaus pavaduotojo nurodymu tikrinome apylinkes, važinėjo ir policija, buvo pastatytos užkardos, – liudydamas teisme prisiminė pareigūnas A.G. – Buvome informuoti, kad dažniausiai pabėgę nuteistieji eina keliais arba greitkeliais.“
Būtent šis prižiūrėtojas, kartu su kolega, maždaug po 4 valandų nuo pabėgimo pastebėjo M.Stulgį žingsniuojanti greitkeliu link Kauno.
„Paklausėme, kur link eini, jis pasakė, link Prienų. Kai iššokome iš automobilio, jis iškart prisipažino, kad pabėgo. Jis nieko neaiškino, buvo pavargęs, sušlapęs ir išsekęs. Tik pasakę: čia aš, vežkite mane atgal“, – prisiminė A.G.
Kauno apylinkės teismo teisėja Rasa Balsevičienė nusprendė, kad už pabėgimą M.Stulgys nusipelnė pusmečiu ilgesnės laisvės atėmimo bausmės.
„Skirdamas bausmę M.Stulgiui, teismas atsižvelgia į tai, kad kaltinamasis yra anksčiau teistas, veika baigta, nusikalto atlikdamas bausmę įkalinimo įstaigoje, bausmės atlikimo metu tris kartus baustas baustas drausmine tvarka, skatintas tik vieną kartą, pripažįsta nuteistųjų subkultūros nuostatas, nedalyvauja pozityvaus užimtumo priemonėse, kas rodo kaltinamojo pavojingumą, nes jis tinkamų išvadų nedaro ir yra linkęs daryti naujus nusikaltimus“, – nusprendė teisėja.
2018 m. M.Stulgiui, buvo skirta 7 metų laisvės atėmimo bausmė už nužudymą. Tada jis su dar dviem bendrais girtavo apleistame pastate, kur susidūrė su trimis benamiais.
M.Stulgiui tuomet buvo 18 metų, vienas jo sugėrovas - paauglys, kitas - 28-erių vaikinas. Du užpulti benamiai pabėgo, o kitą trijulė negyvai uždaužė.
Apie pabėgusį žudiką informavo tik ryte
Apie pabėgusį nuteistąjį Kalėjimų departamentas visuomenę informavo tik kitos dienos rytą. Lakoniškoje žinutėje pabėgimo detalės nebuvo pateiktos.
„Imtasi papildomų priemonių, siekiant užkardyti tokio pobūdžio nusikalstamas veikas, peržiūrimi ir vertinami apsaugos postų planai, bus įvertinta inžinerinių įrenginių kokybė bei veiksmingumas“, – žadėjo Kalėjimų departamentas.
Tiesa, kaip jam pavyko pabėgti, taip ir neaišku. Prižiūrėtojų teigimu, po 21 val., kai vyksta patikrinimas, nuteistieji nebegali būti lauke.
Bendrabutis rakinamas magnetine spyna ir kaip M.Stulgis atsidūrė lauke – neaišku. Pats nuteistasis atsisakė duoti parodymus ir teigė, kad nieko neprisimena.