Tyrimu nustatyta, kad S.O. 2001-2004 m., eidamas įmonės direktoriaus pareigas, kartu su Vilniuje įsikūrusios įmonės, tariamai superkančios galvijų odas ir jas parduodančios, direktoriumi R.R. klastojo dokumentus ir formino fiktyvius sandorius: kiaules ir odas pirko iš gyventojų, tačiau įformindavo kaip iš įmonių.
„S.O. įmonės vardu be dokumentų supirkdavo iš gyventojų kiaules ir odas. Jis susitardavo su fiktyvių įmonių direktoriais, kad pastarieji išrašytų jam dokumentus, jog jo vadovaujama įmonė pirko kiaules iš jų fiktyvių įmonių. Suklastotuose dokumentuose nurodydavo, kad už kiaules mokėdavo grynaisiais pinigais ir kartu sumokėdavo įmonėms PVM, nors iš tikrųjų kiaulės ir odos buvo pirktos be dokumentų ir ne iš PVM mokančių juridinių/fizinių asmenų“, – apie nusikaltimo schemą kalbėjo Kauno apylinkės prokuratūros prokuroras Artūras Bužavas.
Tyrimas parodė, kad S.O., gavęs suklastotas PVM sąskaitas-faktūras, įmonės vardu perparduodavo kiaules ir odas, prie kurių kainos pridėdavo dar ir PVM, tačiau deklaruodavo, kad jie tariamai kiaules ir odas pirko iš kitų PVM mokėtojų, kuriems PVM sumokėjo.
Skirtumas tarp pirkimo PVM ir pardavimo PVM sudaro apie 723 tūkst. litų, kurio O.S. valstybei nesumokėjo.
Jonavos rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą ir įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu surinktus įrodymus, S.O. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose, o R.R. šįkart atsipirko 12 500 litų bauda.
Praeityje S.O. jau buvo teistas už dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, bendrininkavimą ir sukčiavimą.
R.R. praeityje taip pat buvo teistas už apgaulingą apskaitos tvarkymą, poveikį liudytojui ar nukentėjusiam asmeniui, dokumentų klastojimą, sukčiavimą, bendrininkavimą.