„Norėčiau detaliau pakomentuoti šiuos du įvykius, kadangi vagis yra tas pats, ir tikriausia yra pavogęs daugiau dviračių, nes matosi, jog taikinius jis stebi, ir laukia tinkamos progos vagystei“, – į portalo redakciją kreipėsi nukentėjusysis Tomas.
Jis kalba apie savo paties istoriją, kuomet liepos pabaigoje sostinės A.Goštauto gatvėje buvo pavogtas „Peleton Cross“ dviratis. Kitas to paties vagies nusikaltimas – Jono papasakota istorija: „Corratec Sport Trekking“ vagystė nufilmuota, bet policija neranda nei įtariamojo, nei dviračio.
Tomas pasidalijo savo karčia patirtimi ir argumentavo nusivylimą sostinės teisėsaugininkais.
Kol byla merdėjo, tyrimo ėmėsi pats
Taigi, liepos 29 dieną, kuomet buvo pavogtas dviratis „Peleton Cross“, apie įvykį informavau policiją. Atvažiavus pareigūnui, surašėme ikiteisminio tyrimo protokolą, ir man buvo pasakyta kitos dienos (liepos 30) vidudienį paskambinti numeriu nurodytu ant lapo, kad sužinočiau, kuris pareigūnas tirs mano bylą.
Tačiau nei kitą, nei dar kitą dieną joks pareigūnas man nebuvo priskirtas, tad soc. tinklų bei internetinių žiniatinklių pagalba pats gavau daug naudingos informacijos:
– įtariamojo vardą bei pavardę;
– jog jis yra žinomas policijai;
– jog tą pačią dieną mano dviratis buvo nuvežtas į PC „Link Molėtų“ esantį dviračių saloną (kito žmogaus), kuriame buvo pakeisti pedalai, grandinė bei žvaigždžių blokas;
– stebėjimo kamerų pozicijas mieste (vagies pabėgimo iš įvykio vietos krypčiai nustatyti) bei PC „Link Molėtų“ aikštelėje (jeigu dviratis buvo atvežtas automobiliu – numeriams nustatyti, ar bent jau krypčiai nustatyti.)
Pirmadienį, pagaliau gavęs pareigūną bylos tyrimui, pateikiau visą informaciją telefonu bei el. paštu. Pareigūnas pasakė, jog reikės susitikti papildyti turimą informaciją. Tačiau jokių žinių daugiau iš jo ir nebegavau.
Penktadienį (rugpjūčio 7 d.) man paskambino pilietis, kuris atpažinęs įtariamąjį stoties rajone iškvietė policiją (mat ieškomas asmuo buvo apsirengęs lygiai taip pat, kaip matėsi vaizdo medžiagoje vagiant mano plentinį raudoną dviratį „Peleton Cross“)
Pareigūnams padiktavau savo telefono numerį, bylos numerį bei tyrėjo vardą bei pavardę. Atėjus pirmadieniui, po pietų neiškenčiau ir pats paskambinau savo tyrėjui (juk vagis buvo sučiuptas! kiek laimės!). Pareigūnas man pasakė, jog „sučiuptas pilietis šiandien turi ateiti į PK pasirašyti“ kažko, ir jeigu manęs reikės, su manimi bus susisiekta.
Tyrimas – pas vasarojančią tyrėją
Grįžtant prie abiejų užfiksuotų vagysčių – bylos atsidūrė ant vyr. tyrėjos stalo, kuri paminėjo, jog vyksta tyrimas ir daugiau informacijos ji negali atskleisti. Ir, deja, išvyksta atostogų, tad bylos tyrimas nusitęs maždaug iki rugsėjo vidurio.
Įrodymai yra, žmogus policijai žinomas, nusikaltimas užfiksuotas vaizdo kameromis. Bet dviračių „pėdos“ jau senai atvėsę, o iš pareigūnų jokių žinių.
Liūdniausia tai, jog niekas nieko neinformuoja, nei manęs. nei kito nukentėjusiojo.
Aišku, dviračio vagystė nėra sunkus nusikaltimas, ir surasti vagį yra sunku, bet kai viskas yra patiekta ant padėkliuko ir nieko nedaroma, tikrai neviltis apima, nes būčiau pas ir kameras pasižiūrėjęs visas reikalingas, ir dar daugiau informacijos atkasęs. O tokius dalykus daryti gali tik pareigūnai bei tam tikrus įgaliojimus turintys asmenys.