Dviratininkas Marius Ratkevičius traiško į šipulius Petro Dimšos advokato argumentus

Dviračių sporto mėgėjų klubo „FOCUS Vilnius“ atstovas Marius Ratkevičius įsitikinęs, kad Petro Dimšos gynyba skelbia klaidingus argumentus ir bando suversti kaltę žuvusiam dviratininkui.
Petras Dimša
Petras Dimša / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dviratininką Šarūną Surblį pražudžiusio aktoriaus Petro Dimšos advokatas Vilniaus apygardos teismui pateikė skundą ir prasitarė radęs argumentų, kurie galėtų apversti rezonansinę bylą aukštyn kojom.

Anot gynybos, Š.Surblys važiavo dviračiu be stabdžių, be liemenės ir be šalmo. Tačiau šie argumentai arba neatitinka realybės, arba jie yra niekinės vertės – tai galima patvirtinti be didesnio įsigilinimo į visą situaciją, tvirtina M.Ratkevičius.

„Advokato Jono Skruzdžio pateikta klaidinga informacija papiktino mus ir kaip dviratininkus, ir kaip žuvusio Šarūno draugus. Net nereikia jokių ekspertizių ar bylos tyrėjų informacijos. Užtenka nuotraukų iš įvykio vietos bei elementaraus Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo išmanymo“, – teigė „FOCUS Vilnius“ atstovas M.Ratkevičius.

Jis pastebi, kad Š.Surblio dviratis buvo su stabdžiais. „Pažvelgus į nuotrauką iš įvykio vietos aiškiai matyti priekinis dviračio stabdis. Tai stabdžių rankenėle valdomi stabdžiai. Tačiau šis dviratis taip pat stabdomas kojomis – turėjo kojinius galinius stabdžius. Tokia stabdžių sistema yra naudojama daugelyje šio tipo dviračių“, – sakė M.Ratkevičius.

15min.lt nuotr./Avarija Vilniuje, Oslo g.
15min.lt nuotr./Avarija Vilniuje, Oslo g.

Jis aiškino, kad dėvėti liemenę Š.Surbliui nebuvo privaloma: tragiškas eismo įvykis įvyko liepos mėnesį apie 16 val. Tuo metu galioję Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numatė prievolę dėvėti ryškiaspalvę liemenę tik naktį arba esant blogam matomumui.

„Iš tų pačių nuotraukų matyti, kad tuo metu buvo geras matomumas, nes tokiu dienos metu vasarą saulė būna dar aukštai danguje, o debesuotumas nebuvo didelis. Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas nurodo dėvėti liemenę ir šviesiu paros metu tik nuo 2014 metų liepos 1 dienos, t.y. praėjus beveik metams po tragiško eismo įvykio (2013 m. liepos 17 d.)“, – teigia M.Ratkevičius.

Pasak dviratininko, dėvėti šalmą Š.Surbliui taip pat nebuvo privaloma: minėtas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas nurodo, kad šalmas yra privalomas tik nepilnamečiams dviratininkams. 

Visi Petro Dimšos gynybos argumentai yra beverčiai ir mums tikrai skaudu, kad stengiamasi suteršti mūsų draugo Šarūno Surblio vardą.

„Visi Petro Dimšos gynybos argumentai yra beverčiai ir mums tikrai skaudu, kad stengiamasi suteršti mūsų draugo Šarūno Surblio vardą. Jis buvo pavyzdys visiems dviratininkams – disciplinuotas, atsakingas ir mąstantis sportininkas“, – teigia M. Ratkevičius.

Per avariją dviratininką Š.Surblį pražudęs aktorius P.Dimša į kalėjimą kol kas nesės. Jo baudžiamąją bylą Vilniaus apygardos teismui teks išnagrinėti apeliacine tvarka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų