Atsargumo nebus per daug: ugniagesiai pataria tikrinti eglučių girliandas

Artėjant šventėms, gyventojai namuose puošia Kalėdų eglutes, kabina elektrines girliandas, daro kalėdinius vainikus, dega žvakes. Tačiau kad prieššventinis ir švenčių laikotarpis būtų džiaugsmingas ir neatneštų nelaimės į namus, svarbu prisiminti, kad nuo be priežiūros paliktų elektrinių girliandų ir žvakių labai greitai gali užsiliepsnoti dirbtinės eglutės, vainikai, žaislai ar kitos puošmenos.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / PAGD nuotr.

Šiuolaikinės girliandų lemputės išskiria nedaug šilumos, tad neturėtų kelti gaisro pavojaus. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, ar nepažeista elektros laidų izoliacija. Kasmet pasitaiko atvejų, kai įjungtos girliandos pradeda kibirkščiuoti, lydytis laidai, o nuo jų užsidega eglutė ar dekoracijos.

Gruodžio 3 d. Alytuje nuo elektrinės girliandos užsiliepsnojus eglutei, ugniagesiams iš dūmų pilno buto teko gelbėti 3 vaikus.

„Įsigyjant elektrines girliandas, reikėtų atkreipti dėmesį, ar jos pažymėtos CE žymeniu, jis rodo, kad girlianda yra sertifikuota ir saugi, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas. – Prieš puošiant eglutę, būtina atidžiai perskaityti elektrinės girliandos naudojimo instrukciją. Į elektros lizdą įjungtą girliandą patartina kurį laiką stebėti ir vis patikrinti, ar nekaista jos plastikinės dalys, elektros lizdas ir kištukas.“

Pasak pareigūno, girlianda neturi liestis prie užuolaidų, šildytuvų ir kitų degių daiktų.

„Jeigu ji ima kibirkščiuoti ar rūkti, ją reikia tuoj pat išjungti iš elektros tinklo. Įsidėmėkite, kad elektros srovė iš pažeistos girliandos gali nutekėti ir sukelti elektros smūgio pavojų. Girliandų laidus patartina nutiesti palei sieną, nes už jų užkliuvus gali būti pažeista izoliacija“, – sako A.Gudžiauskas.

Kalėdų eglutę patariama statyti atokiau nuo šildymo prietaisų, šviestuvų, ugnies šaltinių – židinio, žvakių. Gyvai eglutei reikia pakankamai drėgmės, taip ji ilgiau ne tik išliks graži, bet ir bus ne tokia degi. Negalima puošti eglutės degančiomis žvakelėmis, šaltomis ugnelėmis ar girliandomis, kurios įkaista, nes eglutė ir visos dekoracijos yra labai degios.

Kai kurios girliandos arba dekoracijos gali būti netinkamos naudoti lauke, neatsparios drėgmei ar šalčiui, todėl būtina perskaityti jų naudojimo instrukciją ir įsitikinti, kad jas galima naudoti lauke.

Negalima palikti įjungtos elektrinės girliandos išeinant iš namų ar einant miegoti. Didelių nuostolių galima išvengti namuose turint gesintuvą ir nedegų audeklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų