Ekspertams teko tirti chemiškai ir mechaniškai paveiktas eurų monetas

Įtarimą sukėlusios eurų monetos, kaip paaiškėjo po specialaus tyrimo, buvo tikros, tik neaiškiomis aplinkybėmis apdorotos cheminėmis medžiagomis ir paveiktos mechaniškai.
Eurai
Eurai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lapkričio 9 dieną, pirmą kartą po euro įvedimo Lietuvoje, policijos pareigūnai iniciavo ir pradėjo tirti padirbtų euro monetų bylą. Buvo įtariama, kad beveik 2 tūkstančiai vieno ir dviejų euro nominalo monetų, aptiktų sostinės įmonėje – padirbtos. 

Policija buvo pateikusi Lietuvos bankui įtariamas padirbtomis 1 ir 2 eurų nominalo monetas su prašymu atlikti tikrumo tyrimą. Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos direktorius Mindaugas Vilkelis informavo, kad pinigų ekspertai atliko pateiktų įtariamų padirbtomis eurų monetų tikrumo tyrimą ir nustatė, kad visos tyrimui pateiktos 1 ir 2 eurų monetos yra tikros, tačiau apdorotos cheminėmis medžiagomis ir paveiktos mechaniškai. 

Vadovaujantis Lietuvos banko įstatymu, Lietuvos bankas yra nacionalinis analizės centras ir nacionalinis monetų analizės centras Lietuvos Respublikoje, atliekantis grynųjų pinigų, banknotų ir monetų, mokumo ekspertizes ir tikrumo tyrimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis