Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Etnobotanikos mėgėjas „kolekcionavo“ ir narkotines medžiagas (nuotraukos)

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, tęsdami ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių-psichotropinių medžiagų kontrabandos, pirmadienį atlikdami kratą vieno Kauno gyventojo bute, ten aptiko įspūdingą įtartinų augalinių medžiagų kolekciją, tarp jų ir, kaip įtariama, apie 1 kg kanapių.
MKT pareigūnų radiniai
MKT pareigūnų radiniai / MKT nuotr.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, kaunietis P.P. gynėsi esąs tiesiog etnobotanikos mėgėjas ir bandęs teorines žinias patikrinti praktiškai – užsiaugindamas egzotiškų augalų. Jis teigė nežinojęs, kad kai kurie šių jau yra įtraukti į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą.

Aukščiau minėtas P.P. siejamas su dar lapkričio 12 d. muitinės kriminalistų pradėtu ikiteisminiu tyrimu. Pastarasis pradėtas po to, kai 2008 m. lapkričio 11 d. Vilniaus teritorinės muitinės Vilniaus Pašto poste buvo patikrinta viena siunta iš JAV, kurioje, be kitų augalinių medžiagų, pareigūnai rado ir apie 30 g puošniosios vožtės. Kadangi šis augalas Lietuvoje yra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, MKT Vilniaus skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. ir 199 str. 2d.

Tęsdami tyrimą muitinės pareigūnai lapkričio 24 d. atliko kratą kauniečio P.P., kuriam ir buvo adresuotas minėtas siuntinys, bute. Ten muitinės kriminalistai išvydo išties įspūdingą įvairių augalinių ir kitokių neaiškios kilmės medžiagų kolekciją.

Bute buvo rasta apie 1 kg, kaip manoma, kanapių, keli kilogramai rudos ir gelsvos spalvos augalinės kilmės miltelių, apie 350 g džiovintų grybų, 13 vnt. maišelių su įvairiomis sėklomis. Taip pat – 15 švirkštų su skaidriu skysčiu (manoma, kad skystyje gali būti haliucinogeninių grybų sporų, tad jį suleidus žemėn, po kurio laiko išauginami haliucinogeniniai grybai), taip pat – pypkė ir du prietaisai augalams smulkinti.

Įtariama, kad surasti džiovinti ir smulkinti augalai turi savo sudėtyje narkotinių bei psichotropinių medžiagų.

P.P. teisinosi esąs etnobotanikos mėgėjas, įvairių augalinių medžiagų kolekcionierius ir bandęs įgytas teorines žinias pasitikrinti augindamas egzotinius augalus. Internetu užsakinėdamas puošniosios vožtės siuntą, jis, esą, nežinojo, kad ši Lietuvoje jau įtraukta į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą.

Po apklausos P.P. buvo paleistas, jam skirta kardomoji priemonė – dokumentų poėmis ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Puošnioji vožtė, sukelianti haliucinacijas ir euforiją, dažnai reklamuojama kaip opioidinių narkotikų pakaitalas, iš jos gaminami preparatai siūlomi kaip alternatyva kanapėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų