FNTT uostamiestyje atskleidė milijonus išgryninusią grupuotę

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra atskleidė klaipėdiečio ir kauniečio suburtą organizuotą pridėtinės vertės ir pelno mokesčio įtariamų sukčiautojų grupę, o vieno iš jos narių namuose ir nuomojamuose seifuose rasta grynųjų pinigų įvairia valiuta, kurios vertė – daugiau nei 2,1 milijono litų.
Gytis Gutauskas
Gytis Gutauskas / FNTT nuotr.

Šešiems asmenims pareikšti įtariami dėl sukčiavimo, didelės vertės turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tarp organizuotos grupės narių yra ir asmenų, susijusių su šiuo metu FNTT ir Generalinės prokuratūros atliekamu tyrimu dėl galbūt neteisėto didelės vertės paskolų gavimo iš keturių Lietuvoje veikiančių kredito unijų.

FNTT nuotr./Deividas Ringė
FNTT nuotr./Deividas Ringė

FNTT praneša, kad šiuose ikiteisminiuose tyrimuose du 25 metų metų Kauno rajono Raudondvario miestelio gyventojai Deividas Ringė ir Gytis Gutauskas yra ieškomi, kaip besislapstantys nuo teisėsaugininkų, įtariant didelio masto sukčiavimu ir dokumentų klastojimu. Žinančius apie ieškomų asmenų buvimo vietą ar galinčius suteikti vertingos informacijos FNTT prašo pranešti telefonais Klaipėdoje (8 46) 312056, (8 693) 27448 ir Vilniuje (8 5) 271 73 99 arba 112.

FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjai atskleidė, kad kelios Klaipėdos įmonės, besiverčiančios metalo konstrukcijų gamyba ir montavimu, į buhalterinę apskaitą įtraukė suklastotas PVM sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus, kuriuose nurodyti realiai neįvykę ar tik dalinai įvykę sandoriai.

Išaiškinta, kad tokių dokumentų pagrindu Klaipėdos įmonės fiktyviai įkurtoms įmonėms pervesdavo pinigus už darbus, kurių pastarosios realiai neatlikdavo, o darbus atlikdavo pačios uostamiesčio įmonės.

Vėliau fiktyvių įmonių vadovai ar kiti asmenys pinigus iš banko sąskaitų išgrynindavo ir per tarpininką grąžindavo Klaipėdos įmonių vadovams.

Pirminiais duomenimis, per kelerius metus fiktyvioms įmonėms buvo pervesta ir išgryninta ne mažiau kaip 2 milijonai litų, o į valstybės biudžetą nesumokėta 700 tūkst. litų mokesčių.  

FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjų išaiškintoje pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemoje užfiksuota, kad po pinigų išgryninimų fiktyvios įmonės būdavo parduodamos, o jų akcininkais ir vadovais tapdavo asocialūs, teisti ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys asmenys.

 Visoms fiktyvioms įmonėms vadovavo kaunietis, vienas iš pagrindinių grupės organizatorių, kuris fiktyvių įmonių direktoriais įdarbindavo savo pažįstamus. Pastarieji ir vykdydavo visus  jo nurodymus.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta 20 kratų Klaipėdoje, Kaune ir Kauno rajone, įmonių vadovų ir galimų bendrininkų gyvenamosiose vietose, įmonėse, automobiliuose. Taip pat atlikus kratas vieno iš Klaipėdos įmonės vadovų namuose bei banko normuojamuose seifuose buvo rasta ir išimta didelės sumos Šveicarijos frankų, eurų, JAV dolerių ir nacionalinės valiutos, litų, kurių bendra suma siekia ne mažiau kaip 2,1 milijonus litų. Įtariama, kad pinigai galėjo būti gauti iš nusikalstamos veiklos.

Ikiteisminis tyrimas toliau tęsiamas, šešiems įtariamiesiems paskirtos įvairios kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės apribojimu. FNTT Klaipėdos apygardos valdybos ir Klaipėdos apygardos prokuratūros atliekamame tyrime įtariamųjų ratas gali didėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis