Pritaikius amnestiją, bausmė jam sumažinta šeštadaliu, tačiau G. Petrikas apeliaciniame skunde Lietuvos apeliaciniam teismui prašė pakeisti jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę ir į atliktos bausmės laiką įskaityti pernai liepos pabaigoje Kauno apygardos teismo dar neįsiteisėjusiu nuosprendžiu paskirtos kardomosios priemonės – suėmimo terminą, skaičiuojant jį nuo 2009 m. liepos 27 d. iki 2010 m. vasario 22 d., kai dėl jo buvo paskelbtas kitas nuosprendis. Jis teigia, kad nuosprendžio dalis dėl jam paskirtos ir apskaičiuotos laisvės atėmimo bausmės yra neteisėta, nes pažeistos materialinės ir procesinės teisės normos.
Lietuvos apeliacinis teismas mano, kad nepaskyrus subendrintos bausmės pagal Vilniaus apygardos teismo 2010 m. vasario 22 d. ir Kauno apygardos teismo 2009 m. liepos 27 d. nuosprendžius, negali būti įskaitoma bausmė, iš dalies atlikta pagal praėjusių metų liepos pabaigoje priimtą nuosprendį. Iš bylos duomenų matyti, kad Kauno apygardos teismo 2009 m. liepos 27 d. nuosprendžiu G. Petrikui paskirta bausmė laisvės atėmimas septyneriems metams. Išnagrinėjęs šią bylą, Kauno apygardos teismas G.Petriką suėmė teismo salėje. Šis nuosprendis yra apskųstas apeliacine tvarka ir neįsiteisėjęs.
Teismo nuomone, pažeidimų skiriant bausmę G. Petrikui nenustatyta, o pirmosios instancijos teismo paskirta bausmė yra pagrįsta ir teisėta. Priešingai, patenkinus prašymą įskaityti į paskirtos bausmės laiką iš dalies atliktą pagal ankstesnį nuosprendį bausmę, prieš tai nepaskyrus subendrintos bausmės, būtų pažeistos Baudžiamojo kodekso nuostatos, reglamentuojančios bausmės skyrimą už kelias nusikalstamas veikas (BK 63 str.).
G. Petrikas ir jo gynėjas įrodinėjo, kad pirmosios instancijos teismas į bausmės laiką neįskaičiavo 7 mėnesių.
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.