Garsaus verslininko Tado Karoso byla dėl bandymo papirkti pasiekė teismą

Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas pradeda nagrinėti garsaus verslininko 49 metų Tado Karoso bylą, kurioje jis kaltinamas bandęs papirkti bankroto administratorių. T.Karosas yra holdingo „LTk Capital“, kuris veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Vokietijoje, savininkas bei vadovas. „LTk Capital“ valdo maitinimo, parfumerijos ir kosmetikos, elektroninės prekybos tinklus bei kitus verslus. Garsiausias holdingo valdomas prekės ženklas „Čili pica“.
Tadas Karosas
Tadas Karosas / Luko Balandžio nuotr.

T.Karosas kaltinamas galimu bankroto administratoriaus papirkimu, o tos pačios bendrovės valdybos narys Saulius Svitojus – galimu papirkimu bei kurstymu suklastoti tikrus dokumentus.

T.Karoso byla buvo tiriama daugiau nei metus. 2012 m. rugpjūčio 2-ąją Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai sulaikė tuometį „Čili Holdings“ vadovą T.Karosą ir jo vadovaujamos bendrovės finansininką už tai, kad jie neva siūlė bankroto administratoriui 30 tūkst. Lt kyšį ir per kelis kartus šiuos pinigus perdavė už pastarojo neteisėtą veikimą sulaikytųjų asmenų bendrovių naudai. T.Karosas  šią istoriją nuo pradžių vadina provokacija. Jis piktinosi tyrimu ir dažnai teismams skundė pareigūnų veiksmus.

Pokurorai mano, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių, jog kaltinamieji bankroto administratoriui, kuris vykdė vienos iš jiems priklausančių ir bankrutuojančių įmonių administravimą, pasiūlė 30 tūkst. litų kyšį. Kyšį kaltinamasis S.Svitojus per keletą kartų administratoriui perdavė praėjusių metų vasarą.

Būsiu teisiamas už nusikaltimą, kurio nepadariau. Labai tikiuosi, kad pastarųjų įvykių šviesoje ši mano pozicija pagaliau bus pradėta vertinti rimtai, – tikina T.Karosas.

Buvo siekiama, kad bankroto administratorius ne tik atsisakytų nuo 8 mln. litų viršijančių civilinių ieškinių, jo pareikštų kitų to paties tinklo įmonių atžvilgiu, bet atvirkščiai – pripažintų tų įmonių kreditorinius reikalavimus bankrutuojančios įmonės atžvilgiu, t.y. neva bankrutuojanti įmonė skolinga toms bendrovėms, kurių atžvilgiu bankroto administratorius pateikė civilinius ieškinius. Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad įmonės bankrotas buvo galimai nusikalstamas, perkeliant verslą iš bankrutuojančios į kitą tam pačiam tinklui priklausančią bendrovę. Dėl šios veikos tyrimą atlieka Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

T.Karosas trečiadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia tapęs pastaruoju metu į skandalų sūkurį patekusios Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) provokacijos auka.

„Būsiu teisiamas už nusikaltimą, kurio nepadariau. Prieš mane įvykdyta provokacija ir tai aš nuosekliai kartoju nuo pat proceso pradžios. Labai tikiuosi, kad pastarųjų įvykių šviesoje ši mano pozicija pagaliau bus pradėta vertinti rimtai“, – teigia verslininkas.

„Pagrindinis šios provokacijos iniciatorius ir vykdytojas yra bankroto administratorius Artūras Laucius, kuris bandė reketuoti įmones grasindamas, kad nesumokėję jam, turėsime problemų su bankroto procedūromis. Visais savo veiksmais A.Laucius, kartu su tokia neteisėta veikla užsiimančiais advokatu Mindaugu Kazlausku ir jo kontoros teisininkais, darė viską, kad kenkiant verslui gautų neteisėtą naudą sau“, – tikina T.Karosas. Verslininkas tikina, kad byloje nėra jokių jo kaltės įrodymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai