46 metų Renaldas Kanys įtariamas dėl nusikalstamu veikų, numatytų LR baudžiamojo kodekso 249 str. 3 d. (Nusikalstamas susivienijimas), 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu), 199 str. 4 d. (Kontrabanda), 216 str. 1 d. (Nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimas), 129 str. 2 d. 7, 9 p. (Nužudymas).
Policijos turimai duomenimis, 46 metų Renaldas Kanys siejamas su 2019 m. gegužės 15-16 d. sulaikytais ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariais ir jų įvykdytais nusikaltimais.
Jis gali slapstytis tiek Lietuvoje, tiek kitose ES šalyse. Išskirtinis įtariamojo bruožas – tatuiruotė per visą dešinę ranką.
Pažinusius šį asmenį ar žinančius ką nors apie jo buvimo vietą, prašytume paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Anonimiškumą garantuojame.
Sietas su Daktarų grupuote
R.Kanys ne tik puikiai žinomas teisėsaugai, jo pavardė ne kartą mirgėjo ir žiniasklaidos puslapiuose.
2005 metais „Kauno diena“ rašė, kad anksčiau už plėšimą jau atsėdėjęs R.Kanys, kartu su kitu įtakingu Daktarų grupuotės nariu Dariumi Mačiansku buvo sulaikyti dėl išpuolio Vilijampolėje, kai buvo apšaudytas Gintaras Kučys.
Gegužės 6-osios popietę greta Sąjungos aikštės esančioje šalikelėje keliais šūviais į kojas buvo sužeistas anksčiau teistas G.Kučys. Jis buvo užpultas, kai automobiliu BMW atvežė savo žmoną į vaistinę. Prie G.Kučio vairuojamo sidabrinės spalvos BMW privažiavo du automobiliai, o iš jų išlipę du jauni vyrai pareiškė norą pasikalbėti su mašinoje sėdinčiu G. Kučiu.
Kai jis neatidarė durelių, įniršę užpuolikai iš pistoleto pro priekinių durelių stiklą paleido tris šūvius. Dėl šio įvykio jau tą patį vakarą buvo sulaikytas tuometis „Gongo“ bokso klubo viceprezidentas D.Mačianskas, pravarde Mačka, ir praeityje už plėšimą kalėjime bausmę atlikęs R.Kanys.
Tiesa, dėl šio nusikaltimo Apeliacinis teismas po kelių metų R.Kanį išteisino.
Sutriuškintas nusikalstamas susivienijimas
15min jau rašė, kad trečiadienį paskelbta apie vieną didžiausių pastarojo meto operacijų Europoje. Jos metu buvo sutriuškinta senajame žemyne siautėjusi tarptautinė nusikalstama grupuotė, kurios branduolį sudarė lietuviai.
Didžiulio masto operacija vyko 5-iose valstybėse: Lenkijoje, Lietuvoje, Ispanijoje, Estijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Iš viso sulaikyti 22 asmenys, tarp jų ir grupuotės vadeiva.
Iš viso atlikta 40 kratų, jų metu rasta brangenybių, grynųjų pinigų, aukso luitų ir prabangių automobilių, kurių bendra vertė maždaug 8 mln. eurai.
Kol kas teisėsauga neatskleidžia, kas tas 48 metų lietuvis, įtariamas vadovavęs grupuotei, kuri per porą metų iš narkotikų kontrabandos ir kitų nusikaltimų uždirbo beveik 700 mln. eurų.
Pranešama tik tiek, kad dauguma sulaikytųjų anksčiau teisti už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus. Jie anksčiau yra priklausę šiandien jau sutriuškintoms Lietuvos grupuotėms.
„Nemaža dalis organizatorių yra prieš 10 metų išvykę į užsienio valstybes gyventi, iš ten koordinavo, organizavo nusikalstamo susivienijimo veiklą“, – trečiadienį užsiminė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.
Lenkų policija detaliai aprašė šios grupuotės veiklos modelį. Kaimynų teisėsaugos duomenimis, 2016 metais buvo suorganizuota 2 tonų kokaino kontrabanda, kuri pasiekė Rumuniją, o po to keliavo į Olandiją bei Jungtinę Karalystę. Šių šalių gatvėse išplatinta per 150 kg kokaino.
Tęsiant tą patį tyrimą buvo užkardytas 200 kg hašišo patekimas iš Ispanijos į Lenkiją. Spėjama, kad iš viso grupuotė per keletą metų sėkmingai pervežė 4,5 t narkotikų.
Gautas pelnas, maždaug 680 milijonų, plaunami buvo per valiutų keityklas. Tuo daugiausiai užsiėmė lenkai.
Pinigais iš Didžiosios Britanijos atkeliaudavo į Lenkiją, ten būdavo išplaunami ir per Olandiją keliavo į Kolumbiją ir kitas šalis. Grynieji buvo pervežami tiek sunkvežimiais, tiek oro transportu. Spėjama, kad vienu kartu galėjo būti pervežta net 50 mln. eurų.