Seimo Darbo partijos frakcijos narys Gediminas Jakavonis su žmona |
Anot Policijos departamento, tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad tyrėja priėmė nepagrįstą ir neteisėtą sprendimą administracinio teisės pažeidimo medžiagoje, dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo, tokiais savo veiksmais padarė tarnybinį nusižengimą.
Kaip antradienį žurnalistams sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis, tarnybinio patikrinimo metu nenustatyta, kad G.Jakavonis darė spaudimą tyrėjai ar jos vadovui – Viešosios policijos skyriaus viršininkui.
„Tyrėja nubausta ne už tai, kad netinkamai įvertino nuotrauką, nes ji yra tikrai neryški. Ji nubausta už tai, kad neapklausė nei Seimo nario, nei jo žmonos – raštiškų jų paaiškinimų nebuvo. Ji pasitikėjo žodiniais jų paaiškinimais, nesurinko kitų bylos duomenų. Dėl to savo darbą atliko aplaidžiai, – sakė R.Matonis. – Dėl to byla bus nagrinėjama iš naujo.“
Tyrėją pareigūnai apklausė du kartus. Abu kartus ji nurodė, kad dėl didelio darbo krūvio išsamiai nesiaiškino, kas iš tiesų vairavo automobilį. M.Kodis teigė pasitikėjusi Seimo nario paaiškinimu.
R.Matonis pabrėžė, kad dabar negalima tvirtinti, kad Seimo narys ir jo sutuoktinė davė melagingus parodymus – tai paaiškės pakartotinai tiriant bylą.
„Jeigu Seimo narys pasakys, kad automobilį vairavo jo žmona, bus vertinamos visos aplinkybės. Žmona bus įspėta dėl melagingų parodymų davimo“, – sakė jis.
Patikrinimo metu buvo vertinta ne tik ši administracinė medžiaga, bet ir viso Varėnos r. policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus darbas. Po patikrinimo nuspręsta patikrinti Viešosios policijos skyriaus viršininko Alvydo Jočio kompetenciją ir tinkamumą einamoms pareigoms.
Kadangi pareigūno dalykinės savybės, kompetencija ir galimybė eiti užimamas pareigas, gali būti vertinamos pareigūno atestacijos metu, nutarta surengti A.Jočio neeilinę atestaciją.
Administracinės teisės pažeidimo byla, kaip ir numato Lietuvos administracinių teisės pažeidimų kodeksas, dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių atnaujinta ir bus nagrinėjama iš naujo.
Grėsė maksimali nuobauda
15min.lt primena, kad prieš keletą mėnesių Jakavonių šeimos visureigį užfiksavo viename užmiesčio kelyje įrengtas greičio matuoklis. Jo padarytoje nuotraukoje aiškiai matyti, kad prie automobilio vairo sėdi vyras, panašus į parlamentarą G.Jakavonį.
Gediminas Jakavonis |
Visa medžiaga pagal visureigio savininko deklaruotą gyvenamąją vietą buvo persiųsta Varėnos rajono policijos komisariatui. Birželio 6 dieną Varėnos rajono policijos komisariato Kelių policijos skyriaus tyrėja Marta Kodis dėl greičio viršijimo surašė pažeidimo protokolą Seimo nario žmonai – Nijolei Jakavonienei.
Greitis viršytas kelyje Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas. Tame kelio ruože, kur greitį užfiksavo matuoklis, leistinas greitis – 50 kilometrų. Jakavonių šeimos automobilis važiavo 83 kilometrų, paklaida – trys kilometrai. Už greičio viršijimą 30 kilometrų per valandą grėsė piniginė bauda – nuo 100 iki 300 litų. Galiojančių nuobaudų neturėjusiai N.Jakovonienei skirta 50 litų piniginė bauda.
Pažeidimo padarymo metu Seimo Darbo partijos frakcijos narys G.Jakavonis turėjo tris galiojančias nuobaudas. Ketvirtoji reikštų, kad vairuotojui turėtų būti skiriama maksimali Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta nuobauda.
Už greičio viršijimą 30 kilometrų per valandą vairuotojo pažymėjimo atėmimas vairuotojui negrėsė. Jeigu vairavo G.Jakavonis, ir jis turėjo galiojančių nuobaudų, jam grėsmė maksimali 300 litų bauda.
Įstatymo tikslas – užkirsti kelią kitiems pažeidimams
Policija primena, kad Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos uždaviniai yra: laiku, visapusiškai, pilnutinai ir objektyviai išaiškinti kiekvienos bylos aplinkybes, išspręsti ją tiksliai pagal įstatymus, užtikrinti priimto nutarimo įvykdymą, taip pat išaiškinti priežastis ir sąlygas, padedančias padaryti administracinius teisės pažeidimus, užkirsti kelią teisės pažeidimams, auklėti piliečius, kad jie laikytųsi įstatymų, stiprintų teisėtumą.
Įrodymai administracinio teisės pažeidimo byloje yra bet kurie faktiniai duomenys, kuriais remdamiesi organai (pareigūnai) įstatymo numatyta tvarka nustato, ar yra padarytas administracinis teisės pažeidimas, ar jo nėra, ar dėl jo padarymo tas asmuo kaltas, ir kitokias aplinkybes, turinčias reikšmės bylai teisingai išspręsti.
Šie duomenys nustatomi tokiomis priemonėmis: administracinio teisės pažeidimo protokolu, nuotraukomis, garso ar vaizdo įrašais, liudytojų parodymais, nukentėjusio ir patraukto administracinėn atsakomybėn asmens paaiškinimais, eksperto išvada, specialisto paaiškinimais, daiktiniais įrodymais, daiktų ir dokumentų paėmimo protokolu, taip pat kitokiais dokumentais.
Įrodymus renka, prireikus ekspertą ar specialistą skiria pareigūnai, turintys teisę surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą, taip pat administracinio teisės pažeidimo bylą nagrinėjantis organas (pareigūnas).