Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Girtą vairuotoją pusvalandį sekusi pora nusivylė policija: privažiavo, kai šaukštai buvo po pietų

Iš Kauno į namus Jurbarko r. vykusiai šeimai kelionė netikėtai išsitęsė – pastebėję įtartinai po kelią manevruojantį automobilį, jie nutarė paskambinti 112 ir sekti paskui. Tačiau policija privažiavo tik po pusvalandžio, per kurį galimai girtas vairuotojas sugebėjo, keldamas pavojų kitiems, nuvažiuoti iš Kauno į Kazlų Rūdą ir užeiti į namus. Kas įrodys, kad jis ten neprisigėrė per 5 minutes?
Keturių eismo juostų automagistralės „Via Baltica“ atidarymas
Policija kelyje/ Asociatyvi nuotr. / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Istoriją 15min papasakojo Bartas. Gruodžio 3 dieną jis su žmona ir kūdikiu lankėsi Kaune. Išvažiuodami iš miesto – namų Jurbarko rajone link, Užnemunės gatvėje, jie pastebėjo keistai manevruojantį automobilį. Pirmoji kilusi mintis – vairuotojas minko mobilųjį telefoną. Tačiau lenkdamas jį Bartas išvydo pusamžį vyrą, kuris buvo atsidaręs langą ir labai susikoncentravęs į patį važiavimą. Antra mintis – bus išgėręs.

„Žmona bandė sakyti, kad gal tik pasirodė man, tačiau pati netrukus įsitikino, jog automobilis neišsitenka savo važiuojamojoje juostoje. Skambinu 112 numeriu (15 val. 11 min.), pasakoju esamą situaciją ir po kelių minučių pokalbio sujungia su Kauno policija. Pranešu, kad įtariamai girtasis diedas važiuoja iš paskos ir vis dar keistai manevruoja – vos telpa į važiuojamąją dalį. Telefonu Kauno policijai greitai nusakau situaciją ir kurioje vietoje esame – įvažiuojame į „Via Baltica“ ir važiuojame Marijampolės kryptimi.

Su Kauno policijos atstove pokalbis vyksta ramiai, vis informuoju, kuriame kilometre esame, ir vis pabrėžiu, kad automobilis išvažiuoja iš savo važiuojamosios juostos ir yra pavojingas kelyje“, – pasakoti ėmė Bartas.

Kauno policija tuomet jį informavo, kad 17-tame kilometre yra jų ekipažas. Tuo metu pora įveikė 10-ąjį kilometrą, 11-ąjį, 12-ąjį... Galiausiai privažiavo prie nusukimo į Garliavą ir Mastaičius. Tai – gal koks 14-tasis kilometras. Įtartinas vairuotojas išsuko iš „Via Baltica“ kelio ir ėmė lėkti per Mastaičius. Jis, pasak Barto, vis dar neišsiteko savo kelio dalyje, visiškai išvažiuodamas į priešpriešinę eismo juostą.

„Kauno policija toliau ieško, kas privažiuotų patikrinti įtartiną vairuotoją, kuris registruotas Kazlų Rūdoje. Ekipažo neatsiranda. Čia kaip taksi Naujųjų metų naktį – kas iš toliau, kas iš toliau? Telefonu Kauno policijai vis pranešu, per kokius kaimelius važiuojame, o jų tikrai buvo nemažai – Mastaičiai, Padainupys, Pažėrai, Byliškės, Pagramdinė. Važiuojant per Pagramdinę, Kauno policija informuoja, kad sujungs su Marijampolės policija.

Praėjo 21 minutė nuo skambučio 112, aš važiuoju paskui tariamai girtą diedą, kuris 4 kartus visiškai važiavo priešpriešine eismo juosta ir Kauno policija nesugebėjo per tą laiką privažiuoti! Laukiu sujungimo su Marijampolės policija, 4 minutes groja kažkokia simfonija, niekas nekelia, o tariamai girtas diedas lekia viduriu kelio per pušynus“, – istoriją tęsė Bartas.

Privažiavo po pusvalandžio

Per 4 minutes nesulaukęs jokio atsako, jis vėl surinko 112 telefono numerį (15 val. 37 min.) ir paprašė greičiau sujungti su Marijampolės policija. Pagalbos tarnyba žinojo situaciją ir greitai sujungė. Iki Kazlų Rūdos buvo likę 4 kilometrai.

„Greit aiškinu suvalkiečiui policininkui situaciją, o kol viską identifikuoja ir su kažkuo pasitaręs jungia mane su Kazlų Rūdoje esančiu ekipažu, mes jau įvažiuojame į miestelį. Skambina policijos ekipažas, esantis Kazlų Rūdoje, nupasakoju kur esu, o jie sako: „Mes kitame gale Kazlų Rūdos, tai atskubam“. Kauno policija, anot Kazlų Rūdoje buvusio ekipažo, buvo informavusi, kad tariamai girtas diedas atvažiuoja nuo Marijampolės pusės.

Girtas diedas pasiekia savo kelionės tikslą. Išlipa iš mašinos ir nudrožia į trobą. Aš tuo metu apsisuku ir šalia jo automobilio laukiu vietinių policininkų. Po 30 minučių pokalbių telefonu ir 4 minučių laukimo prie tariamai girto diedo „Passat“ atvyksta policininkai. Jie greitai susiranda automobilio šeimininką. Aš jam sakau, kad paskui jį nuo Kauno važiavau ir kad ponas kelyje nelabai telpa. Šis tikina, kad yra negėręs ir jaučiasi gerai. Pasitikrina – 1,65 promilės“, – toliau dėstė Bartas.

Pasigėrė per 5 minutes?

Istorija, rodos, baigta. Šeimyna pajudėjo link namų Jurbarko rajone. Ne pakeliui jiems ta Kazlų Rūda buvo, bet juk nemanė, kad atliekant pilietinę pareigą, teks galimai girtą vairuotoją taip ilgai sekti.

„Juk tas diedas važiavo per kaimelius, kurių pakelėmis, parvežti iš po pamokų autobusais, į namus ėjo vaikai. Kitą dieną sulaukiu Kazlų Rūdos policininko skambučio, kuris paklausė, ar mačiau, kaip mano sektas vyras gėrė alkoholį. Aišku, kad ne. Prasta situacija, nes „Passat“ vairuotojas tikina išgėręs tik grįžęs į namus. Ir nevairavo jis išgėręs...

Kas turi nutikti, kad policija sugebėtų atsirasti greičiau nei per 30 minučių? Ką Kauno policija taip veikė, kad nesugebėjo per 20 minučių patikrinti girto vairuotojo?“, – stebėjosi Bartas.

Neįgalia policiją išvadino ir jo žmona Gerda. Ją šioje istorijoje stebino ir tai, kad 112 negalėjo matyti, kur tuo metu jie, skambinantieji, yra – moteris žemėlapyje ieškojo gatvių pavadinimų ir jas nuolat diktavo pagalbos tarnyboms.

Ir per tiek laiko Kauno policija nesugebėjo rasti net vieno ekipažo, kuris galėtų privažiuoti!

„Iki vairuotojo nuėjimo į namus ir papūtimo į alkotesterį praėjo nuo 5 iki 10 minučių. Pasak policijos, atsirado liudininkė tame name (namas – ne girto vairuotojo), kuri teigė, kad jis atėjęs ir tik tuomet išgėręs. Taigi mūsų liudijimas prieš kažkokios moters liudijimą. Įsivaizduokit, kaip stipriai apsinešė per tokį trumpą laiką.

Bet labiausiai stebina Kauno miesto policijos darbas. Įsivaizduokite, važiuojame dar miestu, bet jau pakraštyje. Nevingiuojame gatvėmis (suprasčiau, kad sunkiau „susekti“, kur esame). Važiuojame gatvėmis, kurios tęsiasi kilometrų kilometrus. Važiuojame gyvenvietėmis. Pagrindine Mastaičių gatve. Ir per tiek laiko Kauno policija nesugebėjo rasti net vieno ekipažo, kuris galėtų privažiuoti! Vidury pokalbio buvo pasakyta: ne mūsų apskritis, jungiame su Marijampole. Ta prasme? 20 minučių! Per tiek iš kito galo atvažiuoti buvo galima.

Įdomu, kaip Kauno policija vertina savo darbą. Negi tam, kad sureaguotų, turėjo būti kažkas partrenktas? Policijos neįgalumas stebina“, – nusivylusi kalbėjo Gerda.

Per savaitgalį – 32 pranešimai dėl nesaugaus vairavimo

Kauno apskrities policija 15min patikino gruodžio 3 d. 15.15 val. sulaukusi pranešimo apie kelyje link Marijampolės pavojingai manevruojantį automobilį „VW Passat“. Pasak policijos atstovų, nedelsiant – 15.16 val., buvo išsiųstas pareigūnų ekipažas patikrinti gautą informaciją.

Kadangi, patikrinus automobilio savininko registracijos vietą, paaiškėjo, kad jis registruotas kitoje apskrityje, ir juda būtent ta kryptimi, nedelsiant buvo informuoti ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai, kad būtų organizuojamos pajėgos minėta kryptimi.

„Susisiekus su pranešėju, šis nurodė, kaip atrodė vairuotojas, ir, kad automobilis sustojo Kazlų Rūdos Jūrės kaime. Pareigūnams atvykus į nurodytą vietą, prie pastato pastebėtas automobilis „VW Passat“, o vyras, atitinkantis pranešėjo nurodytus požymius, rastas viduje“, – teigiama Kauno apskrities komentare 15min.

Vertindami reakciją į pranešimą, Kauno apskrities policijos atstovai patikino, kad Kauno apskrities VPK budėtojas į gautus pranešimus siunčia arčiausiai esančias laisvas pajėgas. Pajėgų skaičius teritorijoje kinta atsižvelgiant į įvykių srautą. Jis nėra pastovus. Vidutiniškai per parą Kauno apskrities VPK pareigūnai sulaukia iki 5–10 pranešimų apie nesaugų vairavimą. Pavyzdžiui, praėjusį savaitgalį (nuo penktadienio 0.00 val. iki pirmadienio 0.00 val.) sulaukta 32 pranešimų dėl nesaugaus vairavimo.

Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams, kurie, pastebėję galimai daromas nusikalstamas veikas ar teisės pažeidimus, nedelsiant informuoja bendruoju pagalbos telefonu 112.

Teiseną teko nutraukti

Komentarą pateikė ir Marijampolės apskrities VPK. Pranešimo apie link Marijampolės važiuojantį ir pavojingai manevruojantį automobilį komisariatas sulaukė 15.35 val. Operatyviai, nepraėjus nei minutei, į įvykio vietą buvo išsiųstas policijos pareigūnų ekipažas, kuris 15.59 val. Kazlų Rūdos Jūrės kaime surado minėtą transporto priemonę ir sodyboje buvusį vairuotoją. Minėtam asmeniui buvo nustatytas, Marijampolės apskrities policijos duomenimis, 1,30 prom. girtumas, pradėta administracinio nusižengimo teisena.

Vidutiniškai per parą Kauno apskrities VPK pareigūnai sulaukia iki 5–10 pranešimų apie nesaugų vairavimą.

Tačiau vėliau, atliekant apklausas, vairuotojas teigė, kad alkoholį vartojo sodyboje. Tai paliudijo ir sodybos šeimininkė. Todėl nelikus objektyvių įrodymų, kad vairuotojas vairavo neblaivus, administracinė teisena buvo nutraukta.

„Įstaigoje nuolat sulaukiame pilietiškų piliečių pranešimų apie galimai neblaivius vairuotojus. Į šiuos pranešimus reaguojame operatyviai. Taip pat pažymėtina, kad nesaugus vairavimas yra priskiriamas B kategorijos įvykiams, į kuriuos reikia sureaguoti: miesto teritorijoje – per 20 min., o kaimiškoje vietovėje – per 40 min.

Patrulių dislokacijos vieta – nėra viešo pobūdžio informacija. Pažymėtina tai, kad visada yra parenkamas optimalus pajėgų kiekis, atsižvelgiant į kriminogeninę būklę konkrečioje savivaldybės teritorijoje, paros laiką ir pan.“, – paklaustas, kiek ekipažų tuo metu patruliavo šiame regione, atsakė Renatas Siaurusaitis, Marijampolės apskrities policijos Komunikacijos poskyrio vedėjas.

Pasak jo, dėl įrodinėjimo, susijusio su neblaiviais vairuotojais, kiekvienas atvejis yra sprendžiamas individualiai. Vadovaujamasi Baudžiamojo proceso ir Administracinių nusižengimų kodeksuose numatytu reglamentavimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos