„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Į profesinę karo tarnybą veržiasi ir su įtartinais dokumentais

Karo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą ir aiškinasi vieno vyro, panorusio tapti kariškiu, pateiktų dokumentų autentiškumą. Įtariama, kad jis pateikė suklastotą brandos atestatą.
Kariai miške žiemą. Pratybos
Kariškiai / Gintauto Tiškos/KAM nuotr.

Įtarimų dėl dokumento tikrumo kilo Karo prievolės administravimo tarnybos darbuotojams. Kaip 15min.lt žurnalistui sakė tarnybos atstovas Laimis Bratikas, norinčių stoti į profesinę karo tarnybą yra daugiau, nei kariuomenė gali priimti.

„Šiuo metu į vieną vietą pretenduoja aštuoni kandidatai. Todėl atranka yra griežta, įdėmiai tikrinami ir dokumentai, kuriuos pateikia kandidatai. Labai svarbus ir jų išsilavinimas. Su aukštesniu išsilavinimu žmonės turi daugiau galimybių patekti į kariuomenę", – sakė L.Bratikas.

Karo prievolės administravimo tarnybos atstovas teigia, kad viename Šiaurės Lietuvos rajonų į teritorinį centrą atvykęs 34 m. E.M. pateikė prašymą tapti kariškiu, pateikė dokumentus.

Pradėjus tikrinti vyriškio pateiktus dokumentus kilo įtarimas, kad jo brandos atestatas suklastotas.

„Kategoriškai teigti, kad taip yra iš tiesų, negalime, kol nebaigtas tyrimas. Dokumentas perduotas karo policijai, ji pradėjo tyrimą. Pateiktas atestatas tiriamas", – sakė kariuomenės atstovas.

L.Bratikas teigia, kad šiemet tai yra pirmas kartas, kai dėl kandidatų į kariškius pateiktų dokumentų kylą abejonių. Pastarąjį kartą dokumento autentiškumo Karo prievolės administravimo tarnyboje buvo suabejota prieš porą metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų