Įtarimų dėl dokumento tikrumo kilo Karo prievolės administravimo tarnybos darbuotojams. Kaip 15min.lt žurnalistui sakė tarnybos atstovas Laimis Bratikas, norinčių stoti į profesinę karo tarnybą yra daugiau, nei kariuomenė gali priimti.
„Šiuo metu į vieną vietą pretenduoja aštuoni kandidatai. Todėl atranka yra griežta, įdėmiai tikrinami ir dokumentai, kuriuos pateikia kandidatai. Labai svarbus ir jų išsilavinimas. Su aukštesniu išsilavinimu žmonės turi daugiau galimybių patekti į kariuomenę", – sakė L.Bratikas.
Karo prievolės administravimo tarnybos atstovas teigia, kad viename Šiaurės Lietuvos rajonų į teritorinį centrą atvykęs 34 m. E.M. pateikė prašymą tapti kariškiu, pateikė dokumentus.
Pradėjus tikrinti vyriškio pateiktus dokumentus kilo įtarimas, kad jo brandos atestatas suklastotas.
„Kategoriškai teigti, kad taip yra iš tiesų, negalime, kol nebaigtas tyrimas. Dokumentas perduotas karo policijai, ji pradėjo tyrimą. Pateiktas atestatas tiriamas", – sakė kariuomenės atstovas.
L.Bratikas teigia, kad šiemet tai yra pirmas kartas, kai dėl kandidatų į kariškius pateiktų dokumentų kylą abejonių. Pastarąjį kartą dokumento autentiškumo Karo prievolės administravimo tarnyboje buvo suabejota prieš porą metų.