Ieškodami netradicinių bendravimo su gyventojais formų vagystes tiriantys Vilniaus pareigūnai kraustosi į „Facebook“

Vagystes tiriantys Vilniaus policijos pareigūnai, ieškantys netradicinių, bet efektyvių bendravimo formų, nusprendė kraustytis į socialinį tinklą „Facebook“. Čia buvo sukurta paskyra, kurioje gyventojai raginami bendrauti su pareigūnais.
Pirštų antspaudai nusikaltimo vietoje
Pirštų atspaudai nusikaltimo vietoje / Vilniaus apskrities VPK nuotr.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK pranešime, policija pastebi, kad pastaruoju metu padaugėjo vagysčių įsibraunant į gyvenamuosius namus Vilniaus mieste ir sostinės apylinkėse. Dauguma tokių nusikaltimų padaroma sutemus ir kol gyventojai iš darbo dar nespėję grįžti namo.

Į namą dažniausia įsibraunama išlaužus lango ar durų rėmą, o iš namų dažniausiai vagiami pinigai ir juvelyriniai dirbiniai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai, siekdami išaiškinti ir užkardinti šias nusikalstamas veikas atlieka ikiteisminius tyrimus, naudoja kriminalinę žvalgybą ir vykdo įvairiausias prevencinio pobūdžio priemones. Šio skyriaus pareigūnai nuolat bendradarbiauja su saugos tarnybomis, draudimo bendrovėmis, „Saugios kaimynystės“ bendrijomis ir pastebi didelį gyventojų polinkį bendradarbiauti vagysčių prevencijos srityje.

Kaip rašoma policijos pranešime, žmonės nuolat praneša apie jų gyvenamojoje aplinkoje pasirodančius įtartinus automobilius bei asmenis. Suteikta informacija visuomet operatyviai patikrinama – tai padeda veiksmingai užkirsti kelią vagystėms iš gyvenamųjų patalpų. Neretai gaunami pranešimai yra labai reikšmingi ir kriminalinei žvalgybai.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai, siekdami glaudesnio ir efektyvesnio bendradarbiavimo, socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė paskyrą „Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyrius“.

Tačiau policija gyventojus ragina neapsiriboti vien tik socialiniais tinklais. Garantuojant konfidencialumą, policija kviečiame bendrauti ne tik socialiniame tinkle, bet ir apie pavojingus reiškinius pranešti telefonu +370 604 48228 ar elektroniniu paštu vilniausvpk.ntv.nnts@policija.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai