Teisingumo ministerija atsakyme BNS naujienų agentūrai nurodė, kad siekiant bausmės atlikimo kitoje šalyje turi būti pateiktas nuteistojo prašymas, ar sutikimas dėl perdavimo, kai jis būtinas. Prašymą dėl perdavimo tolesniam bausmės atlikimui gali paduoti tiek pats nuteistasis, tiek jo sutuoktinis, tėvai ar artimieji giminaičiai, tiek atstovaujantis asmuo. Prašymas gali būti paduodamas tiek nuosprendį priėmusios, tiek nuosprendį vykdysiančios valstybės kompetentingoms institucijoms.
Ministerijos teigimu, Lietuva ir Latvija yra daugiašalės tarptautinės sutarties dalyvės, todėl gali viena kitai bausmės vykdymui perduoti nuteistuosius.
Tarp sąlygų, būtinų K.Michailovui bausmę atlikti Latvijoje, yra reikalavimas, kad teismo nuosprendis turi būti galutinis, t.y. juo pripažįstamas tik įsiteisėjęs nuosprendis, kuris jau negali būti skundžiamas. Taip pat būtini abiejų valstybių sutikimai perduoti nuteistąjį.
Teisingumo ministerija pažymi, jog perdavus nuteistąjį vykdyti bausmę kitoje valstybėje, bausmės vykdymo šalis gali spręsti bausmės vykdymo klausimus pagal savo vidaus teisę. Taigi lygtinio paleidimo klausimus taip pat spręstų bausmės vykdymo šalis. Bausmės sušvelninimo ar amnestijos klausimus galėtų spręsti abi valstybės.
Vilniaus apygardos teismas patenkino prokurorų prašymą ir trečiadienį paskelbė, jog K.Michailovui skiriama maksimali – laisvės atėmimo iki gyvos galvos – bausmė dėl Lietuvos valstybės sieną saugojusių septynių pareigūnų nužudymo 1991 metais.
43 metų Latvijos pilietis, anksčiau turėjęs Nikulino pavardę, taip pat turės atlyginti valstybei 2,3 mln. litų žalą.