Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Inteligentų šeimos tragedijos atomazga – savo tėvus nužudęs sūnus bus priverstinai gydomas

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį skyrė priverstinį gydymą vyrui, kuris itin žiauriai nužudė abu savo tėvus.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniaus rajone, Karužiškių kaime, gyvenusių garbaus amžiaus sutuoktinių Špilevskių stipriai sužaloti kūnai rasti pernai gegužės 8 dieną. Psichiatrinė psichologinė ekspertizė nustatė, kad nusikaltimo padarymo metu 35 metų vyras negalėjo suprasti savo veiksmų, todėl negali stoti prieš teismą dėl dviejų žmonių nužudymo.

Asmens sveikatos būklė iškart įtarimų sukėlė po sulaikymo, jis nebuvo laikomas sulaikymo įstaigose kaip kiti įtariamieji, o paguldytas į psichiatrijos ligoninę, į ją rengti posėdžio dėl kardomosios priemonės buvo nuvykęs teisėjas. Pasak pareigūnų, įtariamasis elgėsi neadekvačiai, nekilo abejonių, kad asmens psichika sutrikusi.

„Pažymėtina, kad nusikaltimas tikrai beprasmis, žiaurus labai. Šiuo atveju teisėsauga tiktai kovojo su pasekmėmis, kokias mes radome. Iki tol iki nusikalstamos veikos padarymo teisėsauga net negalėjo kažko padaryti“, – po posėdžio teisme žurnalistams sakė prokuroras Liutauras Rudzevičius.

Pasak jo, teisme reikėjo nustatyti, ar asmuo tikrai padarė uždraustas veikas, teismas konstatavo, kad asmuo padarė įstatymu uždraustas veikas.

Teisėja Jurgita Kolyčienė sakė, kad vyras jau gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, tačiau kito režimo sąlygomis. Vilniaus apygardos teismas nutartimi paskyrė gydymą griežto stebėjimo sąlygomis. Kas pusmetį medikai teismą informuos, ar reikalinga tęsti priverstinį gydymą, ar yra sveikatos būklės pokyčių. Pasak teisėjos, jeigu asmuo ir pasveiktų, jis negalėtų būti teisiamas, nes teismas vertina asmens sveikatos būklę būtent nusikaltimo padarymo metu.

„Žmogus negali atsakyti už tai, ko jis nesuvokia, ką daro, būtent dėl sveikatos problemų“, – žurnalistams sakė teisėja.

Iki tragiško įvykio teisėsauga nebuvo gavusi skundų, kad sūnus prieš tėvus smurtautų, o kaimynai žurnalistams pasakojo, kad vyriškis su aplinkiniais bendravo mandagiai, ir jie tikrai nesitikėjo tokios tragedijos inteligentiškoje šeimoje, kur yra aktorių, mokytojų, diplomatų.

Byloje yra duomenų, kad vyras prieš metus iki įvykio buvo gydomas psichiatrijos ligoninėje, kaimynai matė jį vairuojant automobilį.

VIDEO: Kaip įtariama, žiauriai sūnaus išniekintus tėvų kūnus aptiko kaimynas

Byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose, buvo apklausti liudytojai.

„Aš su šiais kaimynais pragyvenau 55 metus, jie labai geri kaimynai, labai kultūringi. Sūnus retai atvažiuodavo, bet jis labai gerbė savo tėvus, juos vadino „mamyte“, „tėveliu“. Jis pas mus buvo namuose, svečiuose, niekas negalėjo pagalvoti, kad jis susirgs tokia liga. Jo tėvai niekada nevartojo alkoholio, jis buvo mielas vaikas, kaip ten buvo mieste, nežinau. Jis niekada nebuvo agresyvus“, – žurnalistams teisme yra sakiusi Ana Klimaševska.

Įtariamasis gyveno bute Vilniuje, kaimynai pasakojo, kad jis buvo architektas.

Kitas kaimynas Henrikas Račinskis pasakojo, kad žmogžudystės dieną įėjęs į namo vidų pamatė daug kraujo, gulintį tėvą ir sūnų, šis dainavo dainas. Iš pradžių jis pamanė, kad tėvas nukrito, nes blogai vaikščiojo, vėliau pamatė, kad įvykdyta žmogžudystė.

„Tikrai daug kraujo, gulėjo tėvas, viskas kruvina, tai buvo šiurpu. Daug metų pažinojau, negalėjau patikėti – juk žmonės normalūs, profesorius“, – žurnalistams sakė H.Račinskis.

Sutuoktiniams kastuvu ir peiliu suduota daugybė smūgių, daugiausia į galvą.

Nužudytasis 82 metų Edvardas Špilevskis buvo žinomas matematikas, jo 72 metų žmona Teresa anksčiau dirbo mokytoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug