Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 11 27 /15:37

Įrodyta, kad buvęs politikas Algirdas Geležius studentavimo laikais organizavo dvigubą žmogžudystę!

Lietuvos apeliacinis teismas iš naujo išnagrinėjo istorinę baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Kalvarijos savivaldybės tarybos narys Algirdas Geležius kaltinamas dėl dviejų asmenų nužudymo.
Algirdas Geležius
Algirdas Geležius / Kadras iš LNK žinių

Tuo, kad studentavimo laikais nužudė du žmones, kaltintas buvęs Kalvarijos savivaldybės tarybos narys Algirdas Geležius buvo išteisinamas nepagrįstai.

Taip antradienio popietę paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nurodymu iš naujo išnagrinėjęs šią rezonansinę istorinę baudžiamąją bylą.

Apeliacinis teismas paskelbė naują nuosprendį: A.Geležių pripažino kaltu ir nuteisė kalėti 14 metų pataisos namuose.

Naujuoju nuosprendžiu teisėjų kolegija taip pat iš dalies tenkino abiejų nužudytų asmenų motinų civilinius ieškinius – sūnų netekusioms mamoms (viena iš jų jau yra mirusi – aut. past.) iš žudiko priteista po 150 000 litų neturtinei žalai atlyginti. 

A.Geležius (gim. 1974 m.) kaltinamas 1994 m. balandį žiauriai nužudęs du žmones, kurie neva buvo apvogę jo brolį. Ikiteisminis tyrimas dėl šių nužudymų buvo pradėtas dar 1994 metais, vėliau sustabdytas, o 2004 m. – atnaujintas. Byla teismą pasiekė tik 2007 metais.

A.Geležius buvo kaltinamais ne tik itin žiauriais nužudymais, bet ir bandymu papirkti policijos pareigūną, kad šis aktyviai netirtų šios bylos.

Ir Kauno apygardos teismas 2009 m., ir Lietuvos apeliacinis teismas 2010 m. buvo A.Geležių išteisinę.

Tačiau LAT 2011 m. paskelbė nutartį, jog abu teismai neišsamiai išnagrinėjo bylą, todėl ji grąžinta nagrinėti iš naujo.

Kaip skelbta anksčiau, be galo painią istoriją imta narplioti daugiau nei prieš septynerius metus, kai į teisiamųjų suolą sėdo A.Geležiaus pusbrolis Algirdas Vasiliauskas.

Pastarasis buvo nuteistas už tai, kad norėdamas atkeršyti pusbroliui A.Geležiui už 1999 metais neva pasisavintą kontrabandinių cigarečių krovinį, 2004 metais suorganizavo pastarojo nužudymą. Vykdytojui duota pinigų ginklui įsigyti ir sumokėtas avansas. Tačiau nusikaltimas iki galo nebuvo įvykdytas, nes pasamdytas žudikas pasirodė esantis policijos agentas.

Pareigūnai suvaidino A.Geležiaus dingimą – netoli Kalvarijos esančio Jurgežerių ežero pakrantėje pastatė jo automobilį, ant kurio paliko panašių į kraujo dėmių, pakrantėje imitavo grumtynių pėdsakus. A.Vasiliauskas dėl šio nusikaltimo buvo nuteistas kalėti pusseptintų metų, tačiau vėliau išteisintas.

Kalėjime atsidūręs A.Vasiliauskas pareigūnams papasakojo, kad jo pusbrolis prieš daugelį metų užsakė nužudyti du vyrus, Kalvarijos miestelio gyventojus Raimondą Akelį ir Zenių Valinčių. Šie žmonės jau kurį laiką buvo dingę be žinios.

Pagal dabar Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojamą praktiką, nusikaltę asmenys privalo ir finansiškai atsakyti už praeities nuodėmes.

Tyrimą pradėję Kriminalinės policijos biuro darbuotojai iš viso apklausė apie 60 liudininkų. Pareigūnams pavyko rasti kelis žmones, kurie liudijo, jog R.Akelis ir Z.Valinčius buvo pagrobti, nuvežti į mišką, žiauriai kankinami, įmesti į iškastą duobę, o vėliau joje nušauti.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, kurią sudaro Regina Gaudutienė (pirmininkė, pranešėja), Linas Žukauskas ir Violeta Ražinskaitė, motyvavo, kad nesutiko su Kauno apygardos teismo padaryta išvada dėl A.Geležiaus nekaltumo.

„Įvertinusi įrodymus, ypač liudytojų parodymus, vertindama juos kartu su kitais įrodymais, kolegija konstatuoja, kad Algirdas Geležius tyčia nužudė du žmones“, – sakė nuosprendį paskelbusi kolegijos vadovė.

Nuosprendyje taip pat motyvuojama, kodėl teismas netaiko 1994 metais padarytiems nusikaltimams senaties, kodėl už nusikalstamas veikas, už kurias pagal senąjį Baudžiamąjį kodeksą grėsė net mirties bausmės, dabar skiriama 14 metų kalėjimo. Beje, į bausmės laiką A.Geležiui bus įtrauktos kelios savaites, kurias jis praleido nelaisvėje ikiteisminio tyrimo metu.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija taip pat pripažino, kad pagal tuo metu galiojusius įstatymus nebuvo numatytas neturtinės žalos atlyginimas nukentėjusiesiems už smurtinius nusikaltimus. Tačiau pagal dabar Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojamą praktiką, asmenys privalo ir finansiškai atsakyti už praeities nuodėmes.

Šiandienis A.Geležiui nepalankus Apeliacinio teismo verdiktas įsiteisėjo iškart, tačiau nuteistasis vėl gali pateikti skundą kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos