Teisėjas Dariušas Lučinskis sakė, kad toks nutarimas priimtas įvertinus bylos aplinkybes.
„Nebuvo tyčios pasišalinti, slėptis, pats atvyko į policiją, prašė patikrinti girtumą. Tokia aplinkybių visuma leidžia manyti, kad nebuvo tyčios pabėgti ir slėptis“, – sakė teisėjas.
Teismas taip pat atsižvelgė, kad, apžiūrėjus nuotraukas, matyti, kad automobilis buvo apgadintas nežymiai, tik nubrozdinti dažai.
Nebuvo tyčios pasišalinti, slėptis, pats atvyko į policiją, prašė patikrinti girtumą. Tokia aplinkybių visuma leidžia manyti, kad nebuvo tyčios pabėgti ir slėptis
Administracinės bylos duomenimis, šiemet vasario 20 dieną apie 17 val. 30 min Vilniuje, Šiaurės miestelyje, D.Ulickas, važiuodamas atbuline eiga, kliudė šalia stovėjusią kitą transporto priemonę ir ją apgadinęs pasišalino iš įvykio vietos.
Parlamentaras tvirtina nepastebėjęs, kaip kliudė stovintį automobilį važiuodamas iš daugiabučio kiemo. Jis pripažįsta padaręs pažeidimą ir teismo skirtos baudos neskųs.
Seimo narys neneigė, kad kliudė svetimą automobilį, tačiau teigė, kad sąmoningai nepasišalino iš įvykio vietos. Pasak D.Ulicko, apie tai, kad jis lietė kitą transporto priemonę, jam pranešė šios transporto priemonės savininkas.
„Važiuodamas nepajutau, kad įvyko kontaktas su kitu automobiliu, nuvykau į kitą Vilniaus vietą. Paskui paskambino automobilio savininkas, paklausė, kas per aplinkybės, pasiūlė apžiūrėti automobilį“, – sakė parlamentaras.
Parlamentaras tvirtina nepastebėjęs, kaip kliudė stovintį automobilį važiuodamas iš daugiabučio kiemo.
Rugsėjį Seimas panaikino Darbo partijos atstovo D.Ulicko teisinę neliečiamybę dėl padarytos avarijos. Panaikinti jo imunitetą Seimo prašė ir pats D.Ulickas.
Su prašymu panaikinti parlamentaro imunitetą į Seimą kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys. Už nusižengimus, kuriais įtariamas Seimo narys, gali būti skiriamas areštas, jam taip pat gresia tūkstantinė bauda ir teisės vairuoti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų. Kadangi Administracinės teisės pažeidimų kodeksas numato su laisvės suvaržymu susijusią sankciją, reikalingas Seimo sutikimas.
Seimo narys be parlamento sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, kitaip suvaržoma jo laisvė.