Liepos 5-osios vakarą iš Čikagos per Helsinkį į Lietuvą sugrįžęs lietuvis A. S. savo bagaže gabeno netikėtą turinį – muitinės pareigūnai jame aptiko keturias aligatorių galvas, kurios, iš pirmo žvilgsnio, yra paruoštos dekoratyviniam naudojimui.
Iš kelionės po Jungtines Amerikos Valstijas sugrįžęs vyras muitininkams teigė roplių galvas įsigijęs vienoje Majamio parduotuvėje ir jos yra skirtos dovanoms.
Įtardami, kad buvo pažeista Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencija bei atsižvelgdami į faktą, jog pilietis neturėjo jokio leidimo gabenti tokius egzotiškus suvenyrus, muitinės pareigūnai galvų iškamšas sulaikė.
Piliečio bus prašoma pateikti suvenyrų įsigijimo dokumentus ir jų gabenimui reikalingus leidimus arba įrodymus, kad jie nėra reikalingi.
Lietuvos muitinė primena, jog nykstančių pasaulio laukinės faunos bei floros rūšių saugojimui užtikrinti galioja CITES konvencija, kurio pagrindinė nuostata skelbia, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui. Įsigaliojus CITES konvencijai, pasaulio muitinėms buvo pavesta vykdyti tarptautinės prekybos nykstančiais augalais bei gyvūnais ar jų dalimis kontrolę, jų gabenimo per valstybių sienas teisėtumą.
Nors tai ir retas, tačiau ne pirmas atvejis, kai muitinėje sulaikomi tokie egzotiški, CITES konvencijos saugomi faunos egzemplioriai. Beveik prieš metus buvo sulaikyta krokodilo galva, aligatorių dantys, kiek anksčiau – rankinės bei batai iš krokodilų odos, diržai iš gyvačių odos.
Dažniausiai muitinės pareigūnams tenka sulaikyti spiritines gyvačių ar skorpionų užpiltines, rašoma Vilniaus teritorinės muitinės vyriausiosios inspektorės ryšiams su visuomene Gintarės Bindokienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.