2024 12 13

Iš lėto dirbanti policija – šaltas dušas nuobaudų gavėjams: kiek baudų galima sulaukti vienu ypu

Vienas 15min skaitytojas suabejojo, ar tikrai pareigūnai visuomet atlieka „tyrimą“, kai neatsiunčia pranešimo apie vairuotojui paskirtą baudą per įstatymu numatytą 60 parų terminą. „Šaltas dušas“, – vaizdingai situaciją apibūdino vairuotojas, kai KET pažeidėją ar juolab automobilių parką turinčios firmos vadovą staiga užklumpa visos žinios tiek apie naujus, tiek apie senstelėjusius dokumentus. Piliečio išreikštą poziciją pakomentavo Mykolo Romerio universiteto profesorius, kritiką atrėmė ir policijos atstovai.
Vilniuje - nauji greičio matuokliai
Temos iliustracija: greičio kontrolė, pažeidimų fiksavimas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Ar tai ydinga, kad KET pažeidęs vairuotojas apie skiriamą nuobaudą sužino ne per kelias savaites ar mėnesius, o tarkime, po metų ar net dvejų?

Tokio klausimo net nekyla 15min skaitytojui Eduardui, įžvelgiančiam galimą pareigūnų piktnaudžiavimą, veiklos imitavimą, pareigų neatlikimą ir kone sąmoningą kenkimą vairuotojams arba įmonių vadovams.

Šiuo atveju problematikos ašis – pagal galiojančią tvarką policijai taikomas reikalavimas skirti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjui nuobaudą per maksimaliai trumpą laikotarpį. Teisės aktai nustato konkretų terminą: ne daugiau nei 60 dienų.

„Tyrimas“. Priedanga ar realūs veiksmai?

Visgi įstatymas numato ir vieną konkrečią išimtį, kuri, piliečio Eduardo akimis, sudaro sąlygas teisėsaugininkai prastai atlikti pareigas.
„Tyrimas. Kas yra tyrimas?“, – esminį raktažodį kartojo ir tą patį svarbiausią klausimą kėlė 15min pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai