Bylos duomenimis, Tadžikistano Respublikos pilietis R. S. Marijampolėje masiškai klastojo transporto priemonių identifikacinius numerius, tuomet organizavo netikrų registracijos liudijimų gamybą šiems automobiliams ir jų gabenimą geležinkeliu į Tadžikistaną. Visa ši neteisėta veikla buvo vykdoma tam, kad senesnių metų gamybos automobilius būtų galima išgabenti kaip naujesnius, siekiant išvengti muito mokesčio įvežant juos į Tadžikistaną.
Kartu su šiuo kaltinamuoju veikusi vienos Marijampolės įmonės darbuotoja L. A. kaltinama transporto priemonių registracijos liudijimų klastojimu. Trečias kaltinamasis A. G. dirba muitinės tarpininku vienoje Marijampolės įmonėje, užsiimančioje automobilių gabenimu geležinkeliais. Jis kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba bei disponavimu suklastotais dokumentais.
Tyrimo metu gauta duomenų, jog per įmonę, kurioje dirbo kaltinamas muitinės tarpininkas, geležinkeliu buvo išgabenami ir užsienyje pavogti automobiliai. A. G. kaltinamas tuo, jog suklastojęs transporto priemonių įsigijimo dokumentus, eksporto deklaracijose melagingai nurodydavo į Tadžikistaną eksportuojamų automobilių VIN numerius. Suklastotas eksporto deklaracijas jis pateikdavo muitinei ir taip padėdavo asmenims, ketinusiems iš Lietuvos išvežti nusikalstamu būdu įgytus automobilius.
Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyrius, tyrimui vadovavo Kauno apygardos Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Giedrius Šalaševičius.
Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2020 metų sausio mėnesį, kai įvairiose Marijampolės miesto vietose buvo surasta apie 100 automobilių su suklastotais identifikaciniais numeriais ir didelis kiekis padirbtų transporto priemonių liudijimų.