Kaip skelbta, Klaipėdoje sulaikytas mokinių telefonų pagrobimu įtariamas vyras. Sulaikytasis, beje, įtariamas ir kitu nusikaltimu.
Ikiteisminį tyrimą dėl vagystės (pagal LR Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d.) pareigūnai pradėjo lapkričio 18 d., kai apie 11.21 val. buvo gautas pranešimas, kad apie 10.43 val. Klaipėdoje, Bandužių g., į mokymo įstaigą atėjęs nepažįstamas vyras iš dviejų nepilnamečių atvirai pavogė mobiliuosius telefonus ir pasišalino.
Apie šį incidentą rašė 15min: vyras nekliudomas įėjo į mokyklos pastatą, prisidengęs veidą kauke. Nuėjęs į berniukų rūbinę šiuos apgavo ir pasisavinęs tris telefonus iš pastato išėjo. Vienas penktokas, įtaręs nusikaltimą, vijosi vyrą. Šis telefoną jam numetė.
Kaip pranešama, į areštinę uždarytas įtariamasis yra ne kartą teistas už vagystes, plėšimus, sukčiavimą ir kitas nusikalstamas veikas.
Ketvirtadienį teismas leido įtariamąjį (gim. 1978 m.) suimti.
Klaipėdos apylinkės teismo pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Monika Vismantė 15min informavo, griežčiausią kardomąją priemonę teismas įtariamajam leido taikyti, nurodydamas du pagrindus. „Gali bėgti, slėpsis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ar teismo, be to, būdamas laisvėje gali daryti naujas nusikalstamas veikas“, – suėmimo pagrindus išvardijo teismo atstovė, minėjusi, kad asmuo anksčiau yra teistas net 18 kartų ir į tai teismas taip pat atsižvelgė.
Teismas atsižvelgė ne tik į ankstesnius įtariamojo teistumus, bet ir asmenybę charakterizuojančią medžiagą: glaudžių socialinių bei šeiminių ryšių neturėjimą (nevedęs), motyvacijos bei užimtumo stoką (nedirba), ilgametį nenorą keisti gyvenimo būdą. Ankstesni įtariamojo teistumai daugiausiai susiję būtent su turtiniais nusikaltimais, be to, teisėsauga turi duomenų, kad šis vyras galėjo prisidėti ir prie naujų dar neištirtų kriminalų.
Kaip ir prašė prokuratūra, teismas leido taikyti suėmimą maksimaliai ilgai – tris mėnesius. Tiesa, šiandienė Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmų nutartis dar gali būti skundžiama apeliacine tvarka.