2016 05 30 /15:40

Įsibėgėjus korupcijos skandalui prokurorai R.Kurlianskį siekia laikyti Lukiškėse

Prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama dar pratęsti griežčiausią kardomąją priemonę „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, kurio 20 parų suėmimo terminas jau eina į pabaigą. Nauja prašoma sankcija: 2 mėnesių ikiteisminis areštas. R.Kurlianskio Lukiškių kalėjime laukia nerimo ir vilties naktis: nutartį teismas skelbs tik antradienį.
Teisme prašoma dar kartą pratęsti Raimondo Kurlianskio suėmimą
Teismas vėl sprendžia klausimą dėl Raimondo Kurlianskio suėmimo / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šį pirmadienį aukščiausio lygio politinės korupcijos skandalas įgavo pagreitį ir naujų krypčių, tačiau teisėsaugininkams šio darbymečio fone tenka tvarkyti ir senus reikalus. Vienas tokių – „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio šansas ištrūkti į laisvę, nors pareigūnai dar norėtų matyti šį įtariamąjį už grotų.

Kaip žinoma, dar gegužės 12 dieną Generalinė prokuratūra pareiškė įtarimus R.Kurlianskiui dėl prekybos poveikiu, papirkimo ir neteisėto disponavimu valstybės paslaptimi. Teismas buvo leidęs laikytis jį suimtą, bet ne ilgiau, nei 20 parų.

Šią pirmadienio popietę prokurorai vėl kreipėsi Vilniaus miesto apylinkės teismą, kad R.Kurlianskį buvo galima ir toliau laikyti Lukiškių tardymo izoliatoriaus kameroje.

Konvojaus pareigūnai ir šįkart pristatė R.Kurlianskį į teismą. Vyras atrodė suvargęs ir nusivylęs, teisme jis dėvėjo tuos pačius marškinėlius, kaip ir prieš keletą savaičių.

Teisėjas Petras Karvelis posėdžiauja už uždarų durų. Prokuroras Justas Laucius prieš posėdį slapukavo, kuriam laikui šįkart prašoma pratęsti suėmimą. Tačiau teisėjas P.Karvelis nuo žiniasklaidos neslėpė, kad prokurorų pageidaujamas terminas – 2 mėnesiai.

Beje, pirmosios instancijos teismas suėmimą R.Kurlianskiui buvo skyręs patvirtindamas tik vieną iš trijų teoriškai galimų griežčiausios kardomosios priemonės pagrindų – kad įtariamasis gali bėgti nuo teisėsaugos ir pasislėpti užsienyje. Savo ruožtu suimtojo ir jo advokato apeliaciją atmetęs aukštesnės instancijos teismas taip pat pažymėjo, kad būdamas laisvės jis galėtų daryti neleisti įtaką ikiteisminiam tyrimui, mat R.Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Teisėjas netrukus paskelbė trumpą pertrauką, kad visi proceso dalyviai ir jis pats galėtų susipažinti su nauja ikiteisminio tyrimo medžiaga. Susipažinimas užsitęsė apie pusvalandį, po pertraukos posėdis buvo tęsiamas. Teismo rūmuose, kaip ir gegužės viduryje, dirba kelios dešimtys operatorių, fotografų, žurnalistų.

Procesas pirmadienį užtruko apie 1,5 val.

Po posėdžio teisėjas pranešė, kad nutartį dėl prokuratūros prašymo pagrįstumo skelbs tik antradienį anksti ryte. Būtent tada, 8 val., baigiasi formalus R.Kurlianskio 20 dienų suėmimo terminas.

Po posėdžio įtariamojo advokatas Kazys Pėdnyčia žurnalistams pareiškė, kad objektyvių pagrindų ir toliau laikyti jo klientą už grotų nėra, o prokuratūra šiuo atveju tokį prašymą naudoja kaip neleistiną taktinę ikiteisminio tyrimo priemonę.

Savo ruožtu prokuroras J.Laucius oponavo, kad advokatai savo ginamuosius gina yra laisvi ginti įvairiomis priemonėmis ir argumentai, o jis savuosius esą nori pateikti ne žiniasklaidai, o tik R.Kurlianskio likimą sprendžiantiems teisėjams.

Abu suimtojo advokatai akcentavo ir tai, kad Lukiškėse vis prastėja R.Kurlianskio sveikatos būklė, galimi jo širdies negalavimai yra vienas iš motyvų, kodėl gynyba siekia jo paleidimo už užstatą (minima mažiausia siūloma suma – 20 000 eurų).

VIDEO: Advokatas apie prokuroro prašymą: „Jis nusižengia ir teisingumui, ir žmogiškumui“

Korupcijos skandale – ir V.Gapšys

Kaip rašo 15min, Generalinė prokuratūra šį pirmadienį pranešė tirianti įtarimus, kad dėl buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio papirkimo suimtas koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R.Kurlianskis įtariamas papirkęs ir vieną Darbo partijos lyderių Seimo narį Vytautą Gapšį.

Kratos atliktos V.Gapšio darbo vietoje Seime ir namuose. „MG Baltic“ atstovai pripažino, kad kratos atliktos dviejose koncerno įmonėse – statybų bendrovėje „Mitnija“ ir LNK televizijos būstinėje.

BNS žiniomis, kratos pirmadienį buvo atliekamos ir koncerno „MG Baltic“ būstinės patalpose Vilniuje, pareigūnai atliko dokumentų poėmius LNK direktorės Zitos Sarakienės darbo vietoje. Su ja BNS kol kas nepavyko susisiekti, jos telefonas yra išjungtas. Neoficialiomis žiniomis, pareigūnai atliko kratas ir statybų „Mitnijos“ vadovo Juliaus Gendvilio namuose.

VIDEO: Prokuroras J.Laucius: „Lukterkim, neišsklaidykim intrigos“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų