Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jaunuolis pripažintas kaltu dėl seksualinės prievartos prieš mažametę giminaitę

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros skundą ir anksčiau išteisintą 21 metų jaunuolį iš Utenos apskrities pripažino kaltu dėl mažametės išžaginimo, seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrukdymo. Apie tai žiniasklaidai išplatintame pranešime informuoja prokuratūra.
Smurtas
Smurtas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ikiteisminis tyrimas dėl viename Aukštaitijos rajone galimai lytiškai išnaudotos mažametės buvo pradėtas 2016 metais, kilus įtarimams, kad jos giminaitis paauglę keletą metų seksualiai prievartavo ir žagino. Tuo metu įtariamasis dar buvo nepilnametis.

Tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Šiemet vasarį Panevėžio apygardos teismas kaltinamąjį išteisino motyvuodamas, kad kilo abejonių, ar iš viso buvo padarytos veikos, kuriomis vaikinas kaltinamas.

Išteisinamąjį nuosprendį prokurorė apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, teisėjų kolegija šių metų liepos 12 dieną panaikino Panevėžio apygardos teismo nuosprendį ir priėmė naują apkaltinamąjį nuosprendį.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nuoseklių ir neprieštaringų, vieni kitus papildančių nukentėjusiosios, liudytojų parodymų, teismo psichiatrijos ir psichologijos ekspertizių išvadų visuma leidžia daryti pagrįstą ir neabejotiną išvadą, kad kaltinamasis nurodytomis kaltinime aplinkybėmis padarė jam inkriminuotas veikas.

Apeliacinės instancijos teismas taip pat pabrėžė, kad būdamas nukentėjusiosios giminaičiu, kaltinamasis neabejotinai žinojo jos amžių, suvokė, kad lytinis santykiavimas vyksta prieš jos valią, pasinaudojo bejėgiška būkle, nulemta aukos mažametystės.

Lietuvos apeliacinis teismas jaunuoliui skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą 3 metams. Jam taip pat skirta auklėjamojo poveikio priemonė – elgesio apribojimas 12-kai mėnesių, įpareigojant mokytis, tęsti mokslą arba dirbti bei patenkintas nukentėjusiosios šeimos civilinis ieškinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos