Aukštas pareigas užimantiems pareigūnams pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo, o V. M. įtariama sukčiavimu ir dokumentų klastojimu. Atsižvelgus į tai, kad byla turėjo didelį atgarsį visuomenėje ir siekiant užtikrinti svarbius valstybės teisingumo interesus, teismingumo nustatymui ji perduota Kauno apygardos teismui.
„Šią nusikalstamą veiką išaiškinome, padedant Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnams. Tokiu elgesiu jie pažeidė valstybės tarnautojų propaguojamas vertybes, nesilaikė Valstybės tarnybos įstatyme numatytų pareigūno pareigų bei diskreditavo valstybės tarnautojo vardą. Dėl tokių valstybės tarnautojų veiksmų valstybė patyrė ne tik finansinę, bet ir neturtinę žalą“, – kalbėjo valstybinį kaltinimą teisme palaikysiantis prokuroras.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šie asmenys, pasinaudodami tarnybine padėtimi, kelis kartus pervedė į privačių įmonių sąskaitas pinigus už tariamai pirktas prekes ir paslaugas, kurių rajono savivaldybė nepirko.
Prokuroro prašymu jiems visiems buvo paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.
Įstatymas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, nebuvus kyšininkavimo požymių, numato teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų, sukčiavimą – viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų, o dokumentų klastojimą – baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.