Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 25 /12:10

Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje toliau šeimininkauja „Aras“: išvežta daugybė eksponatų

Jei ne poreikis perkraustyti Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus saugyklos eksponatus iš vienų patalpų į kitas, būtų ir nepaaiškėję, kad saugykloje yra ir labai nesaugių daiktų.
Netaisėtai laikyti ginklai
Netaisėtai laikyti ginklai / Šiaulių apskrities VPK nuotr.

Kovo 24 d. apie 13 val. 40 min. Joniškyje, Vilniaus g., muziejuje toliau vykdant inventorizaciją, rasti 8 karo laikų artilerijos sviedinio korpusai, 2 mokomosios granatos, 11 rankinių granatų korpusų, 2 minų korpusai, 2 prieštankinės granatos korpusai, 4 minosvaidžių minų korpusai, 1 artilerijos sviedinys, trys revolveriai, du lygiavamzdžiai šautuvai ir įvairių ginklų dalių.

Sprogmenis išsivežė Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, ketvirtadienį praneša policija.

Yra atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d.

Išvakarėse policija taip pat miglotai skelbė, kad Joniškyje rasta sprogmenų ir prireikė „Aro“ pagalbos, lakoniškame pranešime nutylint, jog veiksmas vyksta muziejuje.

Ketvirtadienį priešpiet Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupė išplatino išsamesnį pranešimą visuomenei, kuriame paaiškinama, kokiomis aplinkybėmis tarp muziejaus saugyklos eksponatų staiga atsirado neteisėtai laikomi sprogmenys ir ginklai.

Kovo 23-iosios popietę Joniškio rajono policijos pareigūnai gavo pranešimą apie šio muziejaus saugykloje rastus įtartinus eksponatus.

Pareigūnus pasitiko šio muziejaus darbuotojas, kuris tądien su kolegomis perkraustė eksponatus iš Vilniaus g. esančio vieno pastato į kitą. Nešant vieną dėžę, muziejininkas-archeologas pastebėjo seną karo laikų sprogmenį, kuris jam pasirodė esąs su sprogstamąja medžiaga.

Inventorizacijos numerio ant jo nebuvo. Vyras sprogmenį iš dėžės atsargiai išėmė ir padėjo ant žolės. Buvo nuspręsta patikrinti, ar į naująsias patalpas nebuvo daugiau sunešta pavojingų eksponatų. Vienas jų taip pat sukėlė įtarimą. Sprogmuo buvo labai sunkus, tačiau su inventorizacijos numeriu. Apie tokias radybas muziejaus darbuotojai pranešė policijai.

Iškviesti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai paėmė karo laikų du artilerijos sviedinius ir vieną prieštankinę granatą. Anot išminuotojų, sprogmenys pavojaus gyvybei nekėlė, juos galima buvo transportuoti, todėl buvo išvežti į saugią vietą sunaikinti.

Muziejininkas-archeologas pastebėjo seną karo laikų sprogmenį, kuris jam pasirodė esąs su sprogstamąja medžiaga.

Trečiadienį (kovo 24 d.) Joniškio pareigūnai į muziejų nuvyko vėl, norėdami išsiaiškinti, ar muziejus turi leidimą ginklams bei šaudmenims laikyti, ir apžiūrėjo visus saugyklos eksponatus. Po apžiūros teko vėl kviesti „Aro“ pareigūnus. Šie iš muziejaus sunaikinti išsivežė dvi mokomąsias kumuliacines granatas, aštuonių artilerijos sviedinių, vienuolikos rankinių granatų, dviejų minų, dviejų prieštankinių granatų ir keturių minosvaidžio minų korpusus, 25 mm artilerijos sviedinį.

O policijos pareigūnai paėmė karo laikų tris revolverius, du lygiavamzdžius šautuvus, taip pat įvairių ginklų dalių. Ginklai bus perduoti specialistams, kad šie ištirtų, ar ginklai tinkami šaudyti.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas reglamentuoja, kad, norint laikyti ginklus ir sprogmenis, reikia turėti tam leidimą. Kiekvienas ginklas turi turėti jo įsigijimo dokumentus. Kolekcionuojami ginklai ir sprogmenys turi būti deaktyvuoti ir pripažinti netinkamais naudoti.

Joniškio istorijos ir kultūros muziejus leidimo šaunamiesiems ginklams ir sprogmenis laikyti neturi. Tad dėl neteisėto disponavimo jais pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti, kaip šie ginklai pateko į muziejų, kodėl jie nebuvo saugomi taip, kaip reglamentuoja Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas, kodėl nepasirūpinta leidimu jiems laikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?