33 metų R.M., vadovaujantis Karo policijos Kauno įgulai, atsidūrė medikų globoje pačiose Karo policijos dienos išvakarėse. Spalio 21–osios vakarą į jo butą Aukštųjų Šančių devynaukštyje įsiveržė du nepažįstami asmenys. Per išpuolį kapitonui buvo traumuota galva ir ranka.
Sumuštasis pasakojo sulaukęs įsibrovėlių po dar vieno konflikto su žmona. Netrukus po to, kai ji išėjo, pasigirdo beldimas į duris. R.M. teigė manęs, kad tai – kaimynas. Tačiau atidarius duris įsiveržė nepažįstami asmenys.
Policija neatmetė versijos, kad įsibrovėliai supainiojo adresus. Tačiau LŽ kalbinti karininko kaimynai tvirtino, kad jų name R.M. – vienintelis neeilines pareigas einantis asmuo.
Vienas iš dalyvavusiųjų išpuolyje jau nustatytas. Sumuštasis teigia atpažinęs, kad vienas įsibrovėlių – mįslingas žmonos draugas A.K., įrenginėjantis butuose signalizaciją. Jis buvo pagrindinis išpuolio dalyvis.
Tas pats A.K. minimas ir šią savaitę užregistruotame dar viename karininko pareiškime policijai. Teigiama, kad spalio 31–osios popietę jis savavaliavo pareiškėjo šeimai priklausančiame nebaigtame kotedže Raudondvario (Kauno raj.) seniūnijoje – apie 20 minučių be leidimo filmavo mobiliojo ryšio telefonu privačiame kieme ir kitais neteisėtais būdais rinko informaciją apie asmeninį R.M. gyvenimą.
„Aš dirbu su įslaptintais dokumentais ir nežinau, kaip ketinama panaudoti surinktą medžiagą“, – taip pakartotiną kreipimąsi į policiją motyvavo R.M. Tačiau prasitarė nujaučiantis, kad taip jam daromas spaudimas, jog atsiimtų iš policijos pirmąjį pareiškimą. Įstatymai nesunkaus sveikatos sutrikdymo atveju numato susitaikymo galimybę.
A.K. turbūt nusprendė įrodyti, kad jo auka – simuliantas. Per išpuolį atostogavęs karininkas turi nedarbingumo pažymėjimą nuo spalio 22 dienos ir, jo paties teigimu, dar neaišku, kiek laiko sirgs, – po sumušimo sutriko klausa, pašlijo nervai. Jis teigia nusprendęs pakartotinai kreiptis į policiją po dar vieno A.K. akibrokšto, surengto trumpam grįžus į butą Aukštuosiuose Šančiuose. „Po išpuolio aš apsistojau pas brolį, bet lapkričio 2–ąją atvykau į savo butą, kad surašyčiau bendrą šeimos turtą – skiriuosi su žmona, – pasakojo R.M. – Netrukus pasirodė ir A.K., jis vėl pradėjo mane filmuoti. Norėdamas priminti, kas yra šio buto šeimininkas, užrakinau lauko duris. Tada svečias išsikvietė policiją – neva neteisėtai atėmiau jo laisvę.“
Kapitono žmona, kurią LŽ kalbino kitą dieną po vyro sumušimo, kontratakavo: „Ar žiniasklaida nenorėtų pasidomėti, kaip karininkas septynerius metus muša žmoną?“ Tačiau R.M. tikina, kad tai – netiesa. Pastaruosius kelerius metus jis praleido įvairiose misijose ir komandiruotėse. Kauno policija taip pat teigia negavusi nė vieno šios moters pareiškimo dėl smurto šeimoje.