Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaune dviejų draugų susitikimas vos nevirto tragedija

Neseniai Lietuvoje dviejuose gaisruose žuvo po du gyventojus. Abiejų gaisrų priežastys tos pačios – neatsargus rūkymas lovoje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dėl neatsargaus rūkymo šiemet žuvo 32 žmonės.
Gaisro vietoje
Gaisras (asociatyvi nuot.) / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Lapkričio 7 d. toks likimas galėjo ištikti dar du vyrus. 23 val. Kaune, Kalniečių gatvėje esančiame bendrabutyje, gyventojai, užsukę į bendrą virtuvę ketvirtajame aukšte, pajuto iš vieno buto sklindančius dūmus. Vienas jų, atidaręs buto duris, nors per dūmus nieko neįžiūrėjo, nesutriko ir sugebėjo išgelbėti ten miegojusius vyrus – vieną išvedė, o kitą, prisikvėpavusį dūmų, ištempė į koridorių. Kambaryje degė sofa ir patalynė.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai gaisrą greitai užgesino. Į lauką buvo išnešta smilkstanti sofa. Greitosios pagalbos medikai abu nelaimėlius dėl galimo apsinuodijimo dūmais išvežė į ligoninę.

Gaisro metu ugniagesiai iš bendrabučio 4 ir 5 aukštų evakavo apie 30 žmonių. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniosios specialistės Skirmantės Grigaitienės, apsilankiusios gaisro vietoje, tragiška nelaimė šiame bute neįvyko vos per plauką: „Laimė, kad tuo metu dar nemiegojo kaimynai ir pastebėjo dūmus. Kaip ligoninėje pasakojo aplankytas buto gyventojas, grįžęs iš poliklinikos namo, bendroje virtuvėje jis sutiko savo buvusį kaimyną, kuris pasiprašė į svečius. Abu vyrai vaišinosi, šventė susitikimą, rūkė, o vėliau, matyt, užsnūdo, nes nukentėjusysis nebeprisiminė, kas buvo po to. Kaimynų teigimu, šiuo metu žmogus sunkiai vaikšto, tad rūkydavo namuose.“

Nors S.Grigaitienė priešgaisrinės priežiūros srityje dirba tik metus, sako, jog jau ne pirmas gaisras, kai tokiomis aplinkybėmis nukenčia ar žūsta žmonės. „Gyventojams labai trūksta atsakomybės ir sąmoningumo, nes jie dažniausiai įsitikinę, jog pas juos gaisras nekils. Prisižiūrėjau visokių vaizdų ir būstų, net sunku įsivaizduoti, kaip žmonės gali taip gyventi. Matėm ir paliktų vienišų, turinčių negalią asmenų, kurių namuose net elektros nėra, benamį, gyvenantį daugiabučio laiptinėje, ir sukėlusį ten gaisrą. O kai gyvena vieniši žmonės, kurių psichika nestabili ir kuriais ne visada gali pasirūpinti globėjai, ten nelaimė labai greita“, – teigė pareigūnė.

S.Grigaitienės teigimu, priešgaisrinės priežiūros pareigūnai neturi nei galimybių, nei teisių patikrinti visų gyventojų namus: „Patenkame tik ten, kur mus įsileidžia. Kai kur įrengiame ir dūmų detektorius, bet pasirūpinti saugumu ir suvokti, kad jie būtini ir juos įsigyti privaloma, turėtų patys žmonės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos