Ikiteisminio tyrimo metu dar nenustatyti bendrininkai, prisidengę Ukrainoje registruotos krovinių pervežimo įmonės vardu, veikė net trijose šalyse – Gruzijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje. Visus klausimus, susijusius su kavos perdavimu, Lietuvos verslininkai derino elektroniniu paštu.
Krovinio atsiimti atvykusio vairuotojo pateikti dokumentai, vilkiko bei puspriekabės numeriai atitiko elektroniniu paštu pateiktus duomenis. Lietuvos verslininkams pateikti dokumentai nesukėlė abejonių ir 28 padėklai tirpios kavos buvo pakrauti į vilkiką su puspriekabe bei turėjo būti pristatyti į Gruziją. Praėjus kelioms dienoms, su tariamos Ukrainos įmonės atstovais bei vairuotoju susiekti jau nebepavyko. Pradėjus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad, prisidengus Ukrainoje registruotos krovinių pervežimo įmonės vardu, suklastojus vilkiko bei puspriekabės valstybinius numerius, transporto priemonių registracijos liudijimą, apgaule buvo įgytos prekės, o Lietuvos įmonei padaryta didelė turtinė žala.
Pažymėtina, kad šiuo atveju verslininkams atlikus elementarią patikrą – transporto priemonės registracijos liudijime nurodyto identifikacinio numerio (VIN) sutikrinimą su faktiniu automobilio identifikaciniu numeriu, apgaulė būtų išaiškėjusi tuoj pat, o ją vykdę asmenys būtų buvę sulaikyti nusikaltimo padarymo vietoje.
Asmenis, turinčius informacijos apie pagrobtą tirpios kavos „Jacobs Monarch“ krovinį, jo galimas realizavimo vietas bei asmenis, galimai realizuojančius pagrobtą krovinį, prašome pranešti ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams telefonais (8 37) 30 34 88, (8 37) 30 34 54 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.
Policijos pareigūnai verslininkų prašo būti budriais bei imtis visų įmanomų patikros priemonių ir atsargumo, kad ateityje būtų išvengta analogiškų sukčiavimo atvejų.
Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.