To paprašė Lietuvos probacijos tarnyba, kadangi asmuo buvo susižalojęs koją, ją reikėjo gipsuoti, bet medikai to padaryti negalėjo, nes trukdė apykojė, kuria šis asmuo buvo stebimas per nuotolį.
Ugniagesiai pirmiausia sulaukė policijos pareigūnų ir tik tada ėmėsi darbo.
Tokios užduoties, kiek pamenu, dar nesame turėję.
„Tai buvo pagalba probacijos tarnybai, iš kurios gavome prašymą nuimti apykoję. Tokios užduoties, kiek pamenu, dar nesame turėję, tačiau didelių sunkumų nekilo. Pagal pamainos vado numatytą strategiją apykoję mūsų darbuotojai nuėmė panaudodami turimas priemones, kokias – atskleisti negaliu“, – apie išskirtinę užduotį „Kėdainių mugei“ pasakojo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.
Intensyvi priežiūra skiriama (dedama apykojė) asmenims, teistiems laisvės apribojimo bausme arba asmenims, kuriems atidedamas arešto bausmės vykdymas. Apykojė suprogramuojama kiekvienam individualiai, nustatant vietas, kur asmuo gali arba negali lankytis. Jei asmuo pažeidinėja nustatytus apribojimus, jis gali būti perkeliamas į įkalinimo įstaigą, o įtariamajam gali būti skiriama griežtesnė kardomoji priemonė – areštas.
Kontroliuojamam asmeniui yra draudžiama nusiimti, gadinti ar sunaikinti turimą elektroninį stebėjimo įtaisą, už tokius veiksmus gresia atsakomybė.
Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus viršininkė Aistė Pušinaitytė informavo, kad šiuo metu Lietuvos probacijos tarnyba elektroninio stebėjimo priemonėmis stebi daugiau nei 600 asmenų visoje Lietuvoje.
Kėdainių r. savivaldybės veiklos teritorijoje apykojes dėvi 31 prižiūrimasis.
Apykoję gali nuimti tik probacijos tarnybos darbuotojai, bet kai jie negali skubiai atvykti, išimtinais atvejais gali būti pasitelkiama kitų tarnybų pagalba, (pvz. skubiai prireikus pašalinti apykoję gydymo įstaigoje ar vykstant į ją (tokie atvejai itin reti, o Kėdainiuose tai pirmas toks atvejis)). Asmeniui, kuriam skirta intensyvi priežiūra, prireikus pašalinti apykoję, ji vėl uždedama, lokacija parenkama atsižvelgiant į sveikatos būklę.