Kelionę paspirtuku baigė ligoninėje: avarijos nebuvo – vilniečio elgesio netoleravo policija

44 metų vilnietis sako drausmingai, būdamas blaivus, keliavęs paspirtuku per Senamiestį, nieko nusikalstamo nepadaręs. Tuo metu policininkų versija: vyras pažeidė KET, būdamas galimai apsvaigęs, nevykdė pareigūnų reikalavimų, o kraupokai susižalojo pats, priešindamasis jiems fiziškai. Žaizdas fiksavo medikai, pareigūnai tiria bylą, o vilnietis jaučiasi nukentėjusiuoju, tad prašo viešumo ir rengiasi teisiniam revanšui.
Paspirtuko vairuotojo konflikto su policijos pareigūnais padariniai
Paspirtuko vairuotojo konflikto su policijos pareigūnais padariniai / Asmeninio archyvo nuotr.

Tai dar viena istorija apie, atrodytų, neadekvatų bei neįtikėtiną piliečio ir policijos pareigūnų konfliktą.

„Galva svaigsta ir plyšta nuo skausmo. Žiūrėdamas į tolį, matau kaip per rūką. Nuskilusį dantį išspjoviau dar įvykio vietoje, manydamas, ten į burną pateko kažkoks akmenukas. Antrankiai nuspaudė riešus iki kaulų. Iki šiol dega nubrozdinta kakta. Negaliu pilnai sulenkti rankos. Visų mėlynių, sumušimų ligoninėje net neparodžiau medikams, galutinai apsižiūrėjau tik namuose“, – apie tai, „kas iš jo liko“, penktadienį 15min papasakojo vilnietis Edvardas P.

Nuskilusį dantį išspjoviau, maniau, kad burną pateko kažkoks akmenukas.

Ir šiandieną jam teko leisti laiką medikų apsuptyje – iš Antakalnio poliklinikos planavo keliauti rimtesniems tyrimams į Santariškių klinikas.

Išvakarėse jį patys policininkai nuvežė į Lazdynų ligoninę, kuris jis atsidūrė po, atrodytų, nieko blogo nežadėjusios kelionės paspirtuku per Vilniaus senamiestyje.

„Važiavome su draugu paspirtukais. Sankryžoje prie Aušros Vartų draugas spėjo nuvažiuoti į kitą gatvės pusę, o man baigė mirksėti žalias šviesoforas, todėl sustojau palaukti per vidurį, saugumo salelėje“, – apie rugsėjo 2-osios vakaro įvykius sostinėje pasakojo 15min pašnekovas.

Bazilijonų ir Aušros Vartų gatvės sankryžoje kaip tik tuo metu pro šalį važiavo policijos ekipažas. Anot Edvardo, pareigūnai jį apkaltino, kad gatvės dalį jis kirto degant raudonam šviesoforui.

Paspirtuko vairuotojas kategoriškai nesutiko, reikalavo įrodymų. Prasidėjo, atrodytų, neadekvačiai nuožmus konfliktas. Edvardas neslepia, kad galėjo pavartoti vieną kitą piktesnę frazę, policininkai nutarė su asmeniu ilgai nediskutuoti – griebėsi fizinės prievartos priemonių.

Be patirto fizinio bei dvasinio sukrėtimo, paspirtuko vairuotojas jaučiasi patyręs materialinės žalos: nuo rankos buvo nuplėštas modernus „Apple Watch“ laikrodis, ant asfalto iškrito naujausio modelio „Apple iPhone“ mobilusis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) duomenimis, šio asmens atžvilgiu yra atliekama teisena pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 506-ąjį straipsnį.

Patrulių surinktoje pirminėje medžiagoje minima, kad dėl Kelių eismo taisyklių sustabdytas asmuo galėjo būti neblaivus („Sklido stiprus alkoholio kvapas“), tačiau tikrintis jis kategoriškai atsisakė.

„Aš nebuvau girtas“, – kartojo vilnietis, nematęs reikalo ar pareigos gintis nuo, jo nuomone, akivaizdžiai nepagrįsto policininkų įtarimo. Tiesa, būdamas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, vyras teigia pats išreiškęs valią duoti kraujo blaivumo patvirtinimui, tačiau išgirdo, kad toks tyrimas šioje įstaigoje neatliekamas.

Anot pareigūnų, nuo paspirtuko vairuotojo sklido stiprus alkoholio kvapas, tačiau Edvardas tai neigia, sako buvęs visiškai blaivus, tik iš principo nesutikęs policijoje tikrintis.

Dar būdamas policijos komisariate, Edvardas taip pat atsisakė pasakyti pareigūnams savo anketinius duomenis, nepūtė ir į alkotesterį, todėl policininkai tiesiog uždarė jį į sulaikymo kamerą. Tiesa, ten vilnietis praleido galbūt tik 4-5 minutes – pareigūnai atsižvelgė į jo nusiskundimus sveikata, tad buvo iškviestas greitosios pagalbos ekipažas. Medikai pasakė, kad reikės vežti Edvardą į ligoninę, tai padarė policininkai. Su pareigūnais vilniečiui daugiau jokių reikalų turėti neteko, po medikų apžiūros jam leista vykti namo.

Asmeninio archyvo nuotr./Konflikto su policijos pareigūnais padariniai
Asmeninio archyvo nuotr./Konflikto su policijos pareigūnais padariniai

Vilniaus apskrities VKP Komunikacijos poskyris bent penktadienį neturėjo duomenų, kad po įvykio prie Aušros Vartų gatvės policijoje būtų atliekamas vidinis tyrimas, kurio metu galėtų būti vertinamas pačių pareigūnų veiksmų teisėtumas, panaudotų priemonių proporcingumas.

Savo ruožtu Edvardas P., sustiprėjęs fiziškai ir atsigavęs emociškai, žada konsultuotis su teisininkais ir siekti įrodyti savąją tiesą.
„Aš patyriau labai didelę moralinę, psichologinę ir fizinę žalą“, – tvirtino 15min pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai