Kelių erelis priminė apie save, išversdamas tvorą: policija jį pamena dėl kyšio, duoto litais

Draudžiama ne tik girtam vairuoti, bet ir alkoholį vartoti iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo, primena pareigūnai. Naujos istorijos „herojumi“ Šiauliuose tapo vairuotojas, kurį pareigūnai prisimena dar iš tų laikų, kuomet Lietuvoje buvo naudojami litai.
Įvykio vietoje
Įvykio vietoje / Šiaulių VPK nuotr.

Bandymai išsisukti nuo atsakomybės neblaiviam prie automobilio vairo vis sėdančiam šiauliečiui nesėkmingi. Kai prieš dešimtmetį Šiauliuose jį sustabdė policijos pareigūnai ir nustatė, kad jo organizme yra 2,42 prom. alkoholio, vyras pabandė nuo atsakomybės išsisukti, siūlydamas pareigūnams 500 litų (144 eurų) kyšį. Tačiau pareigūnų papirkti nepavyko, tad vyras be atsakomybės už vairavimą išgėrus, dar užsidirbo ir ikiteisminį tyrimą dėl papirkimo, už kurį jam buvo skirta 600 eurų bauda.

Kai šių metų lapkričio 17-osios naktį šiaulietis įvairavo į savo kaimynų tvorą, ją išgriovė ir pasišalino iš įvykio vietos, atsakomybės išvengti jam taip pat nepavyko.

Vieno Rygos gatvės namo gyventojus po vidurnakčio pažadino kurtinantis, sprogimą primenantis garsas. Namuose buvę sutuoktiniai kiemo teritoriją apžiūrėjo pro langus, tačiau, nieko įtartino nepastebėję, nuėjo vėl miegoti. Bet pro vieną langą jie vis dėlto nežvilgtelėjo. O kai pro jį pažvelgė atsikėlę ryte, pamatė, kad jų kiemo tvora išgriauta, pasakoja Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris.

Iškviestiems Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams surasti tvoros griovėją padėjo ant nukentėjusiųjų namo įrengta vaizdo kamera. Į tvorą įvažiavusį automobilį jie surado vieno tos pačios gatvės gyventojo kieme. Paaiškėjo, kad jį čia atvairavo tolėliau toje pat gatvėje gyvenantis 36 metų vyras po to, kai nepasirinko saugaus greičio ir, nuvažiavęs nuo kelio, apgadino tvorą.

Pareigūnai vairuotoją surado apie 13.00 val. ir nustatė 1,93 prom. girtumą. Ar jis vairavo neblaivus, ar alkoholį vartojo tik atvažiavęs pas kaimyną, pas kurį paliko savo automobilį, atsakyti nepavyks. Vyras nepripažįsta girtas vairavęs, tačiau tai atsakomybės išvengti jam nepadės. Įstatymas draudžia ne tik girtam vairuoti, bet ir vartoti alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo, kai būna nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas.

Priešingu atveju Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Vyrui yra pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis visada nedelsdamas privalo pranešti apie eismo įvykį policijai ir negali pasišalino iš eismo įvykio vietos, kaip kad šįkart pasielgė šiaulietis. Dėl sukelto eismo įvykio jam pradėta dar ir administracinė teisena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų