Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kelių policija informuoja apie didėjantį susidūrimų su gyvūnais skaičių

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia dėmesį į tai, kad šiais metais šalies keliuose padaugėjo transporto priemonių susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Ypač rudenį užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ir laukus, kyla rizika susidurti su migruojančiais tarp ganyklų dideliais kanopiniais gyvūnais – briedžiais, stirnomis ir kitais.
Susidūrimų su gyvūnais pasekmės
Susidūrimų su gyvūnais pasekmės / LKPT nuotr.

Policijos duomenimis, šiais metais šalies keliuose susidūrimų su laukiniais gyvūnais padaugėjo beveik trečdaliu. Per 8 šių metų mėnesius įvyko bemaž 2,5 tūkstančių tokių eismo įvykių, iš jų 19 eismo įvykiuose buvo sužaloti 22 žmonės, 1 eismo įvykio metu žuvo jauna automobilio keleivė.

Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, magistraliniuose ir krašto keliuose.

Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklai „Laukiniai gyvūnai“, įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose. Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija išaugo apie 20 procentų, o gyvūnų ganyklų plotas išsiplėtė.

Policijos pareigūnai įspėja, kad susidūrimai su stambiais kanopiniai žvėrimis dažnai turi tragiškas pasekmes ir pataria:

Vietovėse, paženklintose kelio ženklais kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, sulėtinti greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti. Stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto. Svarbu ne tik laikytis leistino važiavimo greičio, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį.

Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai. Nemirksėti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas, sužeisti arba žuvo žmonės, apgadintos transporto priemonės, statiniai, kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai ar kitas turtas – vairuotojui privaloma telefonu pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina pareigūnai, aplinkosaugininkai ar medžiotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?