Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų akiratyje atsidūrė konditerijos gaminiais prekiaujanti įmonė bei keli su ja susiję asmenys.
Kaip lietus iš giedro dangaus, vasario 25 d., vienos Prienų rajone Veiveriuose esančios konditerijos gaminių įmonės vadovams ir darbuotojams, buvo policijos pareigūnų apsilankymas ir atliktos kratos.
BNS žiniomis, tai – žinomas ir visoje Lietuvoje parduotuvių turintis kepyklėlių tinklas „101 kepyklėlė“, kurį valdo trys įmonės „Juviga“, „Lauminda“ ir „Kalpė“.
Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai į pagalbą pasitelkė kolegas iš Alytaus apskr. VPK, Marijampolės apskr. VPK, Šiaulių apskr. VPK, Kauno apskr. VPK, Vilniaus apskr. VPK, Valstybinės mokesčių inspekcijos (Kauno ir Vilniaus), informacinių technologijų specialistus iš Alytaus ir Kauno, Vaiko teisių tarnybos specialistus. Kratų metu paimta daugiau kaip 20 tūkst. eurų grynaisiais, „juodosios“ buhalterijos užrašai, kompiuterinės laikmenos ir technika.
Sulaikyti trys asmenys: įmonės vadovai (vyras gimęs 1959 m. ir moteris gimusi 1964 m.) ir buhalterė (gimusi 1962 m.).
Įtarimai pareikšti 6 asmenims: trims iš jų paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, kiti trys sulaikyti 48 valandoms.
Daugiausia parduotuvių priklauso bendrovei „Juviga“. Registrų centro duomenimis, visoms trims įmonėms vadovauja trys moterys ta pačia pavarde – Vida, Laura ir Ieva Armalienės.
Anot Lauros Armalienės, nei jos vadovaujamoje įmonėje „Lauminda“, nei Ievos Armalienės vadovaujamoje įmonėje „Kalpė“ policija nebuvo apsilankiusi. Tai patvirtinimo ir I.Armalienė.
Su bendrovei „Juviga“ vadovaujančia Vida Armaliene BNS susisiekti nepavyko.
Pirminiais paskaičiavimais, per 8 mėnesius, apie 76 tūkst. eurų išmokėti darbuotojams kaip neapskaitytas darbo užmokestis, kitaip tariant atlyginimą šios įmonės darbuotojai gavo „vokeliuose“. Taip pat paaiškėjo, kad „juodi“ pinigai atsirasdavo, nes kasos aparatu buvo užfiksuojamos ne visos įvykusios operacijos, kalbant liaudiškai parduodamų prekių nemušdavo į kasą.
Ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas, pelną ar turtą bei turto pasisavinimo atlieka Alytaus apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.
Jiems vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.