Tyrimą dėl durpių briketais prekiaujančios Šiaulių įmonės pareigūnai pradėjo 2012-ųjų rudenį, gavę Jonavos rajone registruotos bendrovės pareiškimą, kad briketais prekiaujanti įmonė per sutartyje numatytą laikotarpį neatsiskaitė už iš jų pirktus briketų didmaišius. Skola – per 17 tūkstančių eurų.
Paaiškėjo, kad atsiskaityti nebėra kam, nes su jais sutartį sudariusios briketais prekiaujančios įmonės tiesiog nebėra. Nustatyta, kad įmonės vadovas galimai sudarė didmaišių pirkimo-pardavimo sutartį, kai jo įmonės veikla ir turtas apsimestiniais sandoriais buvo perkelti į naujai įsteigtą įmonę, kuriai vadovavo jo žmona.
Jau sudarydamas sutartį šiaulietis žinojo, kad jo įmonė už perkamas prekes pilnai neatsiskaitys
Atstovaudamas jau oficialiai nebeegzistuojančią bendrovę, šiaulietis iš vienos Baltarusijos įmonės nusipirko ir durpių briketų. Sutartį sudarė žinodamas, kad jo įmonė realiai jokios veiklos nebevykdo, kad už prekes jis neatsiskaitys.
Netrukus šiaulietis nutraukė ryšius su Baltarusijos įmone ir nuo jos pasislėpė. Veikdamas jau nebeegzistuojančios įmonės vardu, jis savo žmonos įmonės naudai iš vienos bendrovės pirko ir dinamometrines svarstykles, ir remonto bei transportavimo paslaugas. Už jas taip pat neatsiskaitė.
Galiausiai vyras, siekdamas išvengti atsiskaitymų, savo įmonės akcijas fiktyviai už 1 litą pardavė.
Kai šio šiauliečio nusikalstamos veikos tyrimas pareigūnus atvedė iki jo žmonos vadovaujamos bendrovės, į savo aferas vyras įtraukė savo tėvą, paskirdamas jį vietoje žmonos vadovauti bendrovei.
Tačiau realiai visam procesui jis vadovavo pats ir nutarė šią įmonę taip pat uždaryti ir jos veiklą bei turtą apsimestiniais sandoriais perkelti į vėl naujai įkurtą įmonę, kuriai vadovauti paskyrė 6 klasių išsilavinimą turintį nekvalifikuotą darbininką.
Kai ir naujoji įmonė atsidūrė ant bankroto slenksčio, vyras ėmėsi priemonių pastarosios turtui nuo bankroto administratoriaus nuslėpti.
Be to, siekdamas padėti žmonai bei tėvui išvengti atsakomybės dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo bei buhalterinės apskaitos dokumentų neišsaugojimo, jis įtariamas klastojęs tikrus dokumentus ir juos panaudojo savo finansinėms operacijoms pateisinti.
Beveik keturis metus užsitęsęs šiauliečio ir jos šeimos narių nusikalstamos veikos tyrimas perduotas teisminiam nagrinėjimui. Įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, turtinės žalos padarymo apgaule, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo.
Tyrimo metu buvo surasta ir areštuota pakankamai įtariamųjų turto visiems civiliniams ieškiniams užtikrinti. Šioje byloje jų pareikšta už daugiau nei 92 tūkstančius eurų.
Dėl analogiškų nusikalstamų veikų šio Šiaulių verslininko atžvilgiu atliekami dar keli ikiteisminiai tyrimai.