Klaipėdoje smurto artimoje aplinkoje mažėja, Palangoje – kažkodėl daugėja

Visoje Klaipėdos apskrityje ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje pradedama mažiau, pažymima Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime. Bet kas dedasi būtent Palangoje?
Raginama nelikti abejingiems pamačius smurtaujančius asmenis.
Asociatyvi iliustracija: raginama nelikti abejingiems pamačius smurtaujančius asmenis. / Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Smurtas artimoje aplinkoje vis dar yra opi problema – policijoje tokio pobūdžio pranešimai yra registruojami bene dažniausiai. Tačiau statistika rodo, kad ikiteisminių tyrimų dėl nusikalstamų veikų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje, pradedama vis mažiau. Per 2022 m. pirmąjį pusmetį visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 308 tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai, arba 46 mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Labiausiai tokio pobūdžio nusikalstamų veikų mažėjo Klaipėdos mieste – čia per pirmąjį šių metų pusmetį pradėta 112 ikiteisminių tyrimų, arba 42 mažiau, nei pernai.

Skuodo r. PK pareigūnai šiemet pradėjo 17 ikiteisminių tyrimų, kai pernai tuo pačiu metu – 31, Rietavo savivaldybėje šiemet pradėti trys, o pernai – 14 ikiteisminių tyrimų.

Ryškesnis smurto artimoje aplinkoje atvejų augimas fiksuojamas tik Palangoje – šiemet per pirmuosius 6 mėnesius čia pradėta 19 ikiteisminių tyrimų, o pernai tuo pačiu metu – tik 8. Bylų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje, ištyrimas Klaipėdos apskrities VPK yra gana aukštas – siekia daugiau nei 86 procentus.

Statistika rodo, kad policijos pareigūnų vykdomos tikslinės prevencinės priemonės, skirtos smurtui artimoje aplinkoje mažinti, yra efektyvios, duoda akivaizdžių rezultatų.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, ar įtariant, kad smurto grėsmė šeimoje reali, informaciją pareigūnai nedelsiant perduoda specializuotiems pagalbos centrams, kurių specialistai smurto aukoms teikia visą reikiamą pagalbą – psichologinę, teisinę ir kt. Jei smurto atvejai kartojasi, smurtautojai yra traukiami į rizikos asmenų sąrašus. Tokias šeimas policijos pareigūnai su socialiniais partneriais pagal galimybes lanko reguliariai, prižiūri, siūlo ir teikia reikiamą pagalbą.

Pasidalyti gerąja patirtimi rugsėjį į Klaipėdą žada atvykti Norvegijos policijos atstovė.

Klaipėdos apskrities pareigūnai reguliariai rengia pasitarimus su socialiniais partneriais, teikiančiais įvairią pagalbą smurtą patyrusioms aukoms. Šiemet juose didžiausias dėmesys skiriamas pasikartojančio smurto artimoje aplinkoje problematikai analizuoti ir spręsti. 2022 m. rugsėjo mėnesį susipažinti su Klaipėdos apskrities pareigūnų darbo šioje srityje rezultatais, pasidalyti gerąja patirtimi atvyks Norvegijos policijos atstovė, tarptautinio projekto, skirto smurto artimoje aplinkoje situacijai gerinti, koordinatorė Renate Sætre.

Policijos pareigūnai pastebi, kad visuomenė tampa vis nepakantesnė tam kas vyksta aplink, tačiau, vis dar yra smurtą šeimose kenčiančių aukų, kurios dėl to kaltina save, o smurtautoją linksta pateisinti. Todėl žinančius apie galimus smurto atvejus pareigūnai ragina nelikti nuošalyje ir visada pranešti policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis