Klaipėdoje teismas nuteisė dėl grasinimo nužudyti išteisintą įmonės vadovą

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo nusprendė, jog įmonės vadovas pirmosios instancijos teisme dėl grasinimų nužudyti nepažįstamąjį išteisintas nepagrįstai.
Temidė
Temidė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vyras buvo kaltinamas tuo, kad grasino nužudyti ne tik visiškai nepažįstamą asmenį, bet ir policijos pareigūną. Dėl abiejų epizodų pirmosios instancijos teismas vyrą išteisino. Apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra prašė panaikinti pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir pripažinti asmenį kaltu.

Teisėjų kolegija patenkino prokuroro apeliacinį skundą iš dalies ir pripažino vyrą kaltu dėl grasinimų nužudyti nepažįstamąjį, tačiau paliko nepakeistą nuosprendžio dalį, kuria vyras išteisintas dėl grasinimų policijos pareigūnui.

Kaltinamojo policijos pareigūnui išsakyti žodžiai nebuvo realus grasinimas nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą.

Teisėjų kolegija, pasisakydama dėl grasinimų policijos pareigūnui, nurodė, kad byloje esantys įrodymai neleidžia daryti išvados, jog kaltinamojo policijos pareigūnui išsakyti žodžiai buvo realus grasinimas nužudyti žmogų ar sunkiai sutrikdyti jo sveikatą. Be to, pareigūnas dėl atliekamo darbo pobūdžio nuolat susiduria su įvairiais žmonėmis, kurie būna neblaivūs, yra nusiteikę prieš pareigūnus ar elgiasi neadekvačiai, todėl kaltinamojo agresyvus elgesys nebuvo netikėtas ir tai akivaizdžiai patvirtina paties pareigūno rami reakcija.

Patenkinęs prokuroro skundo dalį dėl grasinimų nepažįstamajam, teismas nurodė, kad pirmosios instancijos teismo išvada, jog vyro veiksmuose nėra nusikaltimo požymių, yra nepagrįsta, neatitinka bylos aplinkybių, įrodymai įvertinti selektyviai, neatsižvelgiant į įrodymų ir nustatytų bylos aplinkybių visumą. Kolegijos vertinimu, ginklo nukreipimas tiesiai į asmenį yra realus grasinimas atimti gyvybę ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą. Teismas akcentavo, jog tiriant tokio pobūdžio nusikaltimus ypatinga reikšmė suteikiama nukentėjusiųjų parodymams, o nagrinėjamu atveju nuoseklūs nukentėjusiojo parodymai patvirtina, kad, kaltinamajam abiem rankomis nukreipus ginklą į nukentėjusįjį, šis turėjo pagrindą išsigąsti ir manyti, kad grasinimas gali būti įvykdytas.

Apeliacinės instancijos teismas pripažino vyrą kaltu dėl grasinimų nužudyti nepažįstamąjį ir skyrė jam 148 MGL (7 400 Eur) baudą, konfiskavo šaunamąjį ginklą, taip pat patenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį ir priteisė jam iš kaltinamojo 500 Eur neturtinės žalos atlyginimą.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai