Teisiamajame posėdyje į klausimus atsakė savo kaltės nepripažįstantis R.Grigorovičius, išklausytos proceso dalyvių baigiamosios kalbos, cigarečių kontrabanda kaltinamiems vilniečiams suteiktas paskutinis žodis. Valstybinis kaltintojas teismo prašė kaltinamiesiems paskirti pinigines baudas. Sprendimą byloje teismas numato skelbti maždaug po mėnesio, antradienį praneša Šiaulių apygardos teismas.
Savo baigiamojoje kalboje valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras teigė, jog nusikaltimas yra įrodytas liudytojų, specialistų pateiktomis išvadomis, kita byloje esančia medžiaga. Valstybinis kaltintojas pabrėžė, jog E.Jakovlevo prisipažinimą iš dalies ir jo atgailavimą dėl padarytos nusikalstamos veikos negalima pripažinti kaip jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Abiejų kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe prokuroras teismo prašė pripažinti tai, kad E.Jakovlevas ir R.Grigorovičius nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupe.
Už cigarečių kontrabandą prokuroras teismo prašė kaltinamuosius pripažinti kaltais ir paskirti jiems bausmes: E.Jakovlevui – 15 000, R.Grigorovičiui – 25 000 eurų baudą, kontrabandines cigaretes konfiskuoti.
Tardamas savo paskutinį žodį kaltinamasis E.Jakovlevas teigė neįsivaizduojantis, iš kur gaus tiek pinigų baudai sumokėti, vyras teismo prašė paskirti švelnesnę bausmę. Kaltinamasis R.Grigorovičius pakartojo nelaikantis savęs kaltu ir teismo prašė jį išteisinti.
Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas 2021 metų liepos 22-osios naktį, kai Akmenės geležinkelio stotyje iš geležinkelio vagono sąstato buvo iškrauta 15 juodos spalvos ryšulių su juose buvusiomis Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais pažymėtomis įvairių rūšių cigaretėmis – „Minsk Capital“, „NZ Gold“, „Queen Menthol“, iš viso 22,5 tūkst. vienetų pakelių, šios kontrabandos vertė rinkoje siekia daugiau kaip 78 tūkst. eurų.
Bėgdamas įtariamasis įpuolė į kažkokią pelkę, kurioje pametė telefoną.
Tyrimo duomenimis, liepos mėnesį buvo gauta Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kriminalinės žvalgybos tarnybos informacija dėl įtariamo neteisėto nelegalių cigarečių gabenimo Akmenės rajone. Po atliktos operacijos liepos 22-osios naktį pasienio pareigūnai ir sulaikė du įtariamuosius vilniečius – R.Grigorovičių ir E.Jakovlevą. Abu vyrai anksčiau teisti.
Bylos duomenimis, kontrabandines cigaretes iš vagono minėti vyrai galėjo iškrauti kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu dar vienu asmeniu.
Per ikiteisminį tyrimą savo kaltę pripažino tik vienas iš įtariamųjų – E.Jakovlevas.
Kitas pareiškė, kad į pareigūnų klausimus dėl kaltės neatsakinės, parodymus duosiąs teisme teisiamojo posėdžio metu.
Parodymus pareigūnams davęs E.Jakovlevas papasakojo, kad liepą jis Vilniuje, netoli autobusų stoties, susitiko su nepažįstamu vyru, kuris jam pasakęs, nurodytomis dienomis į Akmenę atvažiuos vagonas, iš kurio reikės iškrauti kontrabandines cigaretes ir pasiūlė jam tai padaryti pažadėdamas už tai 700 eurų. Pinigus pažadėjo sumokėti po to, kai padarys šį darbą. Įtariamasis sutikęs. Anot jo, susitikimo metu su vyriškiu sutarė, kad kai reikės važiuoti, nepažįstamas vyras jam paskambins prieš 2-3 val. iki išvykimo iš Vilniaus, tada įtariamasis tam vyriškiui padiktavo savo telefono numerį.
Po kelių dienų, anot įtariamojo, jam paskambino tas vyras ir pasakė, kad reikia važiuoti į Akmenę.
Parodymus davęs įtariamasis teigė, kad į cigarečių iškrovimo vietą jie atvyko minėto nepažįstamojo automobiliu. Jis pareigūnams teigė, jog neilgai trukus iš nurodyto vagono iškrovęs cigaretes ėmė laukti jį pasamdžiusio vyro, tačiau jam belaukiant šio nepažįstamo vyriškio, prie jo pribėgo vienas ginkluotas vyras. Įtariamasis, išsigandęs, kad šis gali į jį šauti, pradėjo bėgti, nes nesuprato, jog tai pareigūnas. Bėgdamas įbėgo į kažkokią pelkę, kurioje pametė savo telefoną. Šioje pelkėje jį ir sulaikę pareigūnai.
Bylos duomenimis, pasieniečiai įvykio vietoje aptiko iš viso tris vyrus, du iš kurių tą naktį ir buvo sulaikyti. Užklupti vyrai, pasak liudijusiu pasieniečių, puolė bėgti, vienam iš bėglių pavyko pasislėpti apleistame pastate. Bėglys buvo susektas, iš pradžių jis nereagavo į pasieniečio perspėjimus „Stokit, Valstybės sienos apsaugos tarnyba“, tačiau perspėtas, kad gali būti panaudotos specialiosios priemonės, neilgai trukus pasidavė ir buvo pareigūnų sulaikytas.
Vienas iš sulaikytųjų, pasak pasieniečių, su savimi turėjo radijo ryšio stotelę.
Teisiamajame posėdyje kaltinamasis E.Jakovlevas savo kaltę pripažino tik iš dalies, vyras kategoriškai neigė, kad nusikaltimą padarė su kitu asmeniu – bendrininkų grupe. Teismui E.Jakovlevas teigė, jog dieną prieš įvykį jis paskambino savo draugui R.Grigorovičiui ir pasiūlė jam pavairuoti automobilį. Kaltinamojo žodžiais, smulkiai savo draugui neaiškinęs, kur reikia važiuoti. Kaltinamasis teismui tvirtino, jog įvykio vietoje draugas R.Grigorovičius likęs stovėti prie pastato, o jis pats nuėjęs dirbti – atėjo prie geležinkelio, susirado nurodytą vagoną, pasižiūrėjo į abi puses, užlipo ant vagono ir pradėjo mesti cigaretes žemyn bei tempti jas į krūmus, kaip buvo sutarta.
Anot kaltinamojo, po cigarečių nešiojimo prisėdo pailsėti ir pastebėjo link jo bėgantį pistoletu ginkluotą asmenį. E.Jakovlevo teigimu, tas asmuo jam šaukęs „stok, šausiu“, išsigandęs E.Jakovlevas pradėjęs bėgti, bet įklimpo į pelkę ir tuomet buvo sulaikytas.
Kaltinamasis R.Grigorovičius teisiamajame posėdyje pakartojo, kad savo kaltės nepripažįsta. Jis tvirtino, jog E.Jakovlevas jam pažadėjęs 200 eurų už tai, kad jis padės pavairuoti automobilį, vyras ir sutikęs.
R.Grigorovičius tvirtino, jog apie cigaretes jam niekas nieko nesakęs, jokių cigarečių jis neiškrovęs, nematęs, kaip tas cigaretes iškrauna E.Jakovlevas ir nuo pareigūnų niekur nebėgęs. Vilnietis teisme pridūrė, jog per ikiteisminį tyrimą pareigūnai jį klaidinę.
Sprendimą šioje byloje teismas numato skelbti balandžio 7 d. popietę.