Kyšininkui Skikui – švelni bausmė (atnaujinta 14.10 val.)

Buvęs sveikatos apsaugos viceministras, kaip ir pageidavo prokuroras, išvengė realaus laisvės atėmimo.
Artūras Skikas teisme
Artūras Skikas paleistas teismo salėje. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pastaruoju metu 15min.lt dažnai ir išsamiai pasakojo apie korupcijos skandalą, sukrėtusį Sveikatos apsaugos ministeriją, valdžią ir visą visuomenę (žr. susijusius straipsnius).

Penktadienį šio skandalo herojus Artūras Skikas, dėl nesėkmingai paimto 20 tūkst. litų kyšio praradęs sveikatos apsaugos ministro pavaduotojo postą, išgirdo nuosprendį.

Už kyšininkavimą politikui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant. Nuteistasis paleistas teismo salėje.

A.Skikui skirta ir piniginė bauda: jis įpareigotas sumokėti 3 250 litų į fondą, skirtą nukentėjusiems nuo nusikaltimų asmenims remti. Be to, iš A.Skiko priteisti keli tūkstančiai litų nukentėjusiojo šioje byloje Vytenio Kalibato (Nacionalinio kraujo centro direktoriaus) naudai: 1000 litų, išleistų apmokant teisinę pagalbą, bei dar tiek pat kaip neturtinės žalos atlyginimas. 

Dar viena bėda nuteistajam – be kontroliuojančių pareigūnų leidimo negalės ilgiau nei 7 dienoms išvykti iš savo nuolatinės gyvenamosios vietos.

Nuosprendį paskelbusi Vilniaus 3-iojo teismo teisėja Danutė MIckevičienė pažymėjo, kad A.Skikas 20 tūkst. litų kyšį ėmė siekdamas naudos ne tik sau, bet ir savo atstovaujamai  Liberalų ir centro sąjungai. Kyšis buvo prievartaujamas, anot nuosprendžio, už pažadą, kad sumokėjęs pinigus V.Kalibatas ir toliau galės ramiai dirbti savo poste.

Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, nesodinti A.Skiko į kalėjimą  teismui siūlė ir bylą kuravęs prokuroras. Tokia prokuratūros pozicija sukėlė audringą visuomenės ir žiniasklaidos reakciją. 

15min.lt pažymi, kad jokia ypatinga nuolaida A.Skikui nesuteikta. Mat Baudžiamasis kodeksas numato, kad už apysunkį nusikaltimą pirmą sykį teisiamam asmeniui paprastai skiriama bausmė, nesusijusi su realiu laisvės atėmimu. Nors formaliai tas pats kodeksas numato, jog už tokį kyšininkavimą galima skirti net šešerius metus kalėjimo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai