Labūnavos dvaro prieigose – itin žiaurios kilpininkų medžioklės

​​​​​​​Balandžio 11 dieną Labūnavoje pastebėtas itin žiaurus brakonieriavimo atvejis. Vietos gyventojai aptiko brakonierių nelegaliai sumedžiotą stirną. Tirti brutalaus nusikaltimo prieš gamtą ėmėsi Aplinkos apsaugos departamentas.
Medžiotojas
Medžiotojas / 123RF.com nuotr.

Pamatė atsitiktinai

Su „Rinkos aikštės“ žurnalistu susisiekusi jauna labūnavietė papasakojo apie matytą kraupų vaizdą. Moteris sunkiai rinko žodžius po to, kai miške pamatė žiauriai nukankintą stirną.

„Vaikščiojom su mama Labūnavos parke. Ten toks gražus miškelis, parkas. Nuo stotelės ėjome dvaro link. Tuomet ir išvydau gulinčią stirną. Ji jau buvo nebegyva.

Priėjusi arčiau pamačiau, kad stirnai ant kaklo užmauta kilpa.

Supratau, kad taip žvėrelį sugavo brakonieriai.

Jie tiesiog pastato kilpas ir leidžia stirnoms pasismaugti. Tikrai žiaurus vaizdas“, – pasakojo vietos gyventoja, kuri nenorėjo viešinti savo vardo ir pavardės, mat bijo grasinimų ir galimo susidorojimo.

Matė du vyrus

Jauna moteris tikino, kad kaime visi vieni kitus pažįsta, o kad čia brakonieriautų svetimi žmonės – mažai tikėtina.

„Mačiau, ėjo du vyrai. Vienas maišą nešėsi, o kitas rankoje kažką. Matyt, ne vieną stirną jie tądien pagavo. Kažkaip pagalvojom, kad reikia skambinti, kažkam pranešti, bet pabijojom, mat kaime vieni kitus pažįsta.

Čia tikrai ne iš kažkur atvažiavę, čia bus vietinių darbas.

Tikrai nenorime bėdų turėti“, – paaiškino moteris ir atsiuntė nuotraukas, kuriose užfiksuotas nelegaliai sumedžiotas gyvūnas.

Informuotas departamentas

„Rinkos aikštė“ visą informaciją bei užfiksuotus įrodymus nedelsiant nusiuntė Aplinkos apsaugos departamentui.

Su žurnalistu susisiekė šio departamento Kauno Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Aplinkosaugininkai ėmėsi tirti šį itin žiaurų ir įžūlų brakonieriavimo atvejį.

Griežtai draudžiama

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad medžioklė, naudojant kilpas, yra griežtai draudžiama, nes tai gyvūnams sukelia itin skausmingą mirtį.

Patekę į kilpą jie patiria įvairius kūno sužalojimus ir kankinasi, kol nusilpę nugaišta.

Departamentas informuoja, kad už medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus, šiuo atveju už medžioklę naudojant kilpas, laukia baudos: medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti skirtų kilpų laikymas, gaminimas, pirkimas ar pardavimas užtraukia baudą nuo 300 iki 860 eurų.

Medžiojimas draudžiamais įrankiais, priemonėmis, draudžiamais medžioklės būdais, nustatytais Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse, užtraukia baudą nuo 600 iki 1 tūkst. 700 eurų.

Taip pat brakonieriui teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri dažnai siekia kelis tūkstančius eurų.

Praneškite 112

Aplinkosaugininkai aktyviai kovoja su brakonieriais, tarp jų ir kilpininkais, todėl neteisėtos medžioklės atvejų užfiksuojama vis mažiau.

Aplinkosaugininkai teigia, kad medžiojimo kilpomis atvejų augimo nėra, tačiau pavienių atvejų pasitaiko.

Dažniausiai tokį būdą renkasi medžioklės leidimų neturintys asmenys.

Brakonieriavimas kilpomis žvėreliams sukelia dideles kančias, todėl visi gyventojai turėtų prisidėti prie kovos su gyvūnų kankintojais ir, kaip sakė aplinkosaugininkai, sužinojus apie brakonieriavimo atvejį, pranešti bendruoju pagalbos centro telefonu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai