Dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Rusijoje teisiama klaipėdietė prašė panaikinti jai nepalankų apkaltinamąjį nuosprendį, patvirtintą apeliacinės instancijos teisme, ir bylą nutraukti.
LAT paskelbė, kad kasaciniame skunde nuteistoji kėlė tokius pat klausimus, kaip apeliaciniame skunde, į juos savo nutartyje atsakė apeliacinės instancijos teismas.
E.Kusaitė teigė, kad jei jos veiksmai ir atitinka Baudžiamojo kodekso 290 straipsnį, tai tik formaliai, be to, jos veiką galima įvertinti kaip mažareikšmę, nes ji buvo susijaudinusi. Nuteistoji atkreipė dėmesį, kad ji vartojo frazę „mano manymu“. Tačiau LAT pažymėjo, kad Konstitucijos garantuota saviraiškos laisvė nėra absoliuti, ji ribojama įstatymu, o prokurorų vadinimas nusikaltėliais kenkia jų prestižui, šie žodžiai buvo pasakyti dėl jų atliekamo darbo.
Ji teigia, kad žurnalistams pasakytus žodžius, esą prokurorai „yra nusikaltėliai“, reikia vertinti ne kaip asmeninius įžeidimus, o kaip požiūrį į baudžiamąją bylą dėl terorizmo.
Mergina taip pat aiškino, kad byloje turėjo būti atlikta lingvistinė ekspertizė, pabrėžė, kad žodžius pasakė būdama susijaudinusi per teismo posėdžio pertrauką ir nenorėjo tyčia įžeisti ir pažeminti.
Už prokuroro J.Lauciaus įžeidimą E.Kusaitė buvo nuteista 1300 litų bauda. Šį Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nuosprendį patvirtino ir Vilniaus apygardos teismas.
Dar vienoje byloje E.Kusaitė yra pripažinta kalta ir nuteista 7800 litų bauda dėl grasinimo prokurorui, kai nusiuntė jam trumpąją žinutę, kurioje prokuroras vadintas „išgama, neturintis jokių dvasinių vertybių“, esą „seni pažįstami nepaliks“.
Teisme Vilniuje dar nagrinėjama byla, kurioje E.Kusaitė kaltinama galimai melagingu pranešimu.
Byla dėl E.Kusaitės rengimosi įvykdyti teroro aktą Rusijoje dar nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.