Lietuvaitės kaina fiktyviai santuokai – 5 000 svarų

Klaipėdos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis. Baudžiamoji byla nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės teisėsaugos institucijomis. Organizuotų nusikalstamų grupuočių padarytus nusikaltimus tyrė uostamiesčio ir Jungtinės Karalystės pareigūnų jungtinė tyrimo grupė.

Nustatyta, kad įtariamieji, pasinaudodami nukentėjusiųjų socialiniu pažeidžiamumu ir sunkia finansine padėtimi, organizuodavo bei pelnėsi iš Jungtinėje Karalystėje fiktyviai sudarytų santuokų su trečiųjų šalių piliečiais.

Moterys buvo verbuojamos Lietuvoje, pažadant joms legalų darbą Anglijoje. Jungtinėje Karalystėje jos buvo priverstos sudaryti fiktyvias santuokas su trečiųjų šalių piliečiais, siekiančiais įteisinti leidimą gyventi Jungtinėje Karalystėje. Nukentėjusiosios patirdavo neteisėtą laisvės atėmimą ir seksualinę prievartą dėl prievartinės prostitucijos.

Trečiųjų šalių piliečiai už fiktyvią santuoką mokėjo tarpininkui – apie 5 000 Didžiosios Britanijos svarų. Iš šios sumos nuotaka gaudavo tik apie 1 500 svarų.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pareigūnams įkliuvo fiktyvias santuokas organizavę asmenys.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Pareigūnams įkliuvo fiktyvias santuokas organizavę asmenys.

Tyrimo metu Jungtinės Karalystės teisėsaugos institucijoms perduota Lietuvos Respublikoje surinkta informacija, kuri panaudota kaip įrodymas teisme. 2015 m. rugpjūčio mėn. Anglijoje trims asmenims, tarp jų – dviem lietuviams, paskirtos nuo 5 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmės.

Tyrėjai nustatė, kad nuo prekybos žmonėmis galėjo nukentėti daugiau kaip 10 merginų. Jungtinėje Karalystėje nukentėjusiosiomis pripažintos trys merginos, Lietuvos Respublikoje – dvi (įtariamojo sesuo ir pusseserė). 15min jau rašė, kad Klaipėdoje teisiamas brolis, už pinigus ištekino seserį ir pusseserę.

1985 metais gimęs iš Klaipėdos rajono kilęs bedarbis buvo sulaikytas pernai rugsėjį Jungtinėje Karalystėje pagal Europos arešto orderį ir šių metų birželį perduotas Lietuvai. Jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Už prekybą žmonėmis baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 12 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų