Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, ikiteisminiai tyrimai pradėti Alytuje, Šilalėje, Utenoje, Raseiniuose.
„Ikiteisminiai tyrimai pradedami dėl privedimo iki savižudybės, tačiau jie nelabai turi ateities. Teisiškai sunku įrodyti tokią veiką, be to, pats žaidimo autorius teigia, kad neturi tikslo privesti žmones iki savižudybės“, – BNS sakė R.Matonis.
Jo teigimu, policija neturi duomenų, kad Lietuvoje būtų mirties atvejų dėl šio žaidimo, tačiau žalojimosi atvejų nustatyta. Alytuje mergina bandė nušokti nuo tilto, Šilalėje susipjaustė rankas.
Raseinių vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Regina Klevinskienė pirmadienį per konferenciją Seime pranešė, kad Raseinių rajone viena šešiolikmetė taip pat yra „gana rimtai įsisukusi į šį žaidimą“.
„(...) tačiau ji mokosi ir gyvena laikinai kitame rajone, Kelmės rajone, pateko į Vaiko teisių apsaugos skyriaus akiratį, po to buvo bendradarbiaujama su policija, mergaitei teikiama psichiatro, psichologo pagalba“, – sakė R.Klevinskienė
Ji pranešė neseniai gavusi iš policijos pranešimą apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą.
„Parašyta, kad savižudybė nėra nusikaltimas, kėsinamasis nusižudyti taip pat nėra nusikaltimas. Nusikaltimas yra privedimas prie savižudybės“, – sakė vaiko teisių specialistė.
„Man tai labai asocijuojasi su prekybos žmonėmis atvejų, kai situacija taip toli pažengia, kai jos sustabdyti nebeįmanoma, belieka tik konstatuoti faktus ir rinkti statistiką“, – nuogąstavo ji.
Virtualus žaidimas „Mėlynasis banginis“ į Lietuvą atkeliavo iš Rusijos. Jis plinta per socialinius tinklus, žmonės kuria uždaras grupes, puslapius. Kiekvienas parašo kuratoriui asmeninę informaciją, papasakoja apie savo baimes ir po kurio laiko į žaidimą įstojęs asmuo gauna tam tikras gyvybei pavojingas instrukcijas bei užduotis. Asmens pateikta informacija būna panaudojama prieš jį tam, kad priverstų nusižudyti. Teigiama, kad Rusijoje nusižudė 15 šį žaidimą žaidžiusių paauglių.