Lietuvoje vairuotoja įsidarbinusi Rusijos pilietė naudojosi suklastotu pažymėjimu

Pasieniečiai Medininkų pasienio kontrolės punkte (PKP) sulaikė į Baltarusiją vykstančią Rusijos pilietę, pateikusią suklastotą vairuotojo pažymėjimą, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Padirbtas rusiškas vairuotojo pažymėjimas / VSAT nuotr.
Padirbtas rusiškas vairuotojo pažymėjimas / VSAT nuotr.

Pernai sausį leidimą laikinai gyventi Lietuvoje gavusi ir krovininio automobilio vairuotoja dirbanti jauna moteris VSAT pareigūnams pateikė, įtariama, suklastotą rusišką vairuotojo pažymėjimą.

Penktadienį Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai Medininkų PKP patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją mikroautobusu „Mercedes-Benz Sprinter 311“ su ispaniškais valstybinio numerio ženklais vykusių asmenų dokumentus.

Patikros metu viena keleivių, 27-erių Rusijos pilietė, turinti leidimą laikinai, iki 2025-ųjų sausio, gyventi Lietuvoje, pateikė savo dokumentus ir pranešė, kad dirba krovininio automobilio vairuotoja. Paprašius papildomų dokumentų, ji pateikė esą 2022 metų balandį Rusijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Pasieniečiams jis sukėlė abejonių. Netrukus jie nustatė, kad vairuotojo pažymėjimas, įtariama, padirbtas, nes neatitinka vertybinių popierių gamybos reikalavimų.

Rusijos pilietybę turinti moteris prisipažino vairuotojo pažymėjimą įsigijusi internetu „skubos tvarka“, sumokėjusi 30 tūkst. Rusijos rublių (apie 200 eurų). Rusė teigė, jog šio dokumento jai reikėjo, kad galėtų įsidarbinti Lietuvoje krovininio automobilio vairuotoja.

Moteris turėjo ir tikrą rusišką vairuotojo pažymėjimą, kuriame buvo kategorijos, nesuteikiančios teisės vairuoti krovininių automobilių. Klastotėje atkartotas tikro dokumento numeris, išdavimo vieta ir data, bet joje atsirado naujos vairavimo kategorijos, kurių rusei, įtariama, ir trūko įsidarbinant.

Užsienietę pasieniečiai sulaikė ir uždarė į areštinę.

Dėl dokumento klastojimo ar disponavimo tokiu dokumentu Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Teismas Rusijos pilietei skyrė kardomąją priemonę – suėmimą dvidešimčiai parų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų