Lietuvos miškuose pasislėpusius naminukės gamintojus stebės žvalgybai skirti dronai

Trečiadienį Vilniuje buvo demonstruojama, kaip nuo šiol policijos pareigūnai kovos su miškuose besislepiančiais naminukės gamintojais. Tam bus pasitelkti bepiločiai orlaiviai.
Policija pristatė dronus, kuriais kovos su miškuose pasislėpusiais degtintadariais
Policija pristatė dronus, kuriais kovos su miškuose pasislėpusiais degtintadariais / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Bepilotis orlaivis „Spartan“ skrenda beveik be garso, todėl Krašto apsaugos ministerija nevengia jo pasitelkti žvalgybinėse operacijose.

Nuo šiol jį taip pat naudos policija šukuoti sunkiai prieinamas vietoves, kuriose nuo teisingumo slepiasi naminukės gamintojai ir kiti nusikaltėliai.

VIDEO: Naminukės varyklų miškuose iš oro ieškos dronai

7 tūkst. pranešimų

Kęstučio Kupšio teigimu, jo vadovaujama organizacija „Lietuva be šešėlio“ 3 metus prižiūri ir vysto Lietuvos šešėlio žemėlapį.

Per tą laiką gauta apie 7 tūkst. pranešimų apie nelegaliai veikiančius naminės degtinės taškus, tačiau policijai pavyko uždaryti vos 600.

Taip yra dėl to, nes miškuose pastebėję įtartinus žmones, jie negali tiksliai nurodyti, kur pastebėjo galimą naminukės fabrikėlį. Kai kurie iš jų iš viso nepasitvirtina.

„Kai kurie taškai yra sunkiai pasiekiamose vietose. Mes galėjome tik nuspėti, kur ta vieta, kurioje verdama naminė ar slepiama rūkalų kontrabanda“, – sakė K.Kupšys.

Todėl miškas buvo tapęs įvairiausių nusikaltėlių prieglobsčiu, nes pelkėtose vietose jie galėjo paslėpti savo pėdsakus. Tačiau policija ir visuomeninės organizacijos surado inovatyvų būdą padaryti tam galą.

Transliuos tiesiogiai

Virš miško skraidančiuose bepiločiuose orlaiviuose bus įmontuota vaizdo kamera, kuri galės tiesiogiai transliuoti operatoriui. Kilus neaiškumams, optinę kamerą bus galima perjungti į šilumai jautrią, kuri turėtų išsklaidyti abejones, ar toje vietoje vyksta nelegali veikla.

„Planuojama tikrinti tam tikrus plotus, kuriuose yra įtariami ar jau aptikti naminės gamintojai. Tokiu būdu bus galima nustatyti, ar iš tikrųjų įtartinose vietose kažkas vyksta“, – sakė Kosmoso mokslo ir technologijų instituto direktorius dr. Domantas Bručas.

Įkliuvo bandomojo skrydžio metu

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris efektyvumu įsitikino jau per bandomąjį skrydį Vilniaus rajone esančioje Rūdninkų girioje.

„Bandomojo skrydžio metu rasta 1200 litrų naminės degtinės brogos. Kiek tas lėktuvėlis pamatė per pusę valandos, reikėtų kelių policijos ekipažų, dirbančių porą dienų. Ir tai yra klausimas, ar pavyktų pasiekti tokius rezultatus“, – džiaugėsi E.Šileris.

VIDEO: Policija samagono varyklų miškuose ieškos bepiločiais orlaiviais

Tačiau policija neskuba pirkti inovatyvios įrangos. Kol kas ketinama nuomotis bepiločius orlaivius, kurių vieneto kaina svyruoja nuo 10 iki 20 tūkst. eurų.

Vis dėlto E.Šileris neatmeta galimybės metų pabaigoje įsigyti kovai su degtindariais reikalingą įrangą.

„Pamatysime efektyvumą ir įvertinsime, ar verta turėti savo“, – sakė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas E.Šileris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų