„Atlikau namo fasado šiltinimo darbus Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininko Kęstučio Juknio namuose Kaune. Minėtas asmuo neatsiskaitė pilnai už atliktus darbus. Telefonu nebendravo, įžeidinėjo, galiausiai visiškai neatsiliepdavo. Vasario 8 dieną apie 20 valandą su žmona ir mažamečiu sūnumi nuvažiavau prie K.Juknio namo vartų ir laukiau, kol jis grįš, kad paklausčiau, dėl ko jis neatsiskaito. Grįžęs K.Juknis mane išplūdo ir, atsinešęs daiktą, panašų į pistoletą, tyčia nukreipęs jį į mane, šovė ne mažiau 10 kartų į mano pusę.
Tikslinant įvykio aplinkybes, nustatyta, kad tarpusavio asmenų konflikto metu vyras (gim. 1959 m.) turėjo legaliai laikomą, šratasvydžio („airsoft“) žaidimuose naudojamą pistoletą, kuriuo keletą kartų iššovė į orą.
Visa tai vyko mano šeimos akivaizdoje. Ji buvo šokiruota, ypač mažametis sūnus. Spėjau dalį incidento užfiksuoti telefonu. Paviešinkit šį „dirbančiųjų gynėjo“ atsiskaitymo su darbininkais būdą“, – 15min pasakojo M.Čeplauskas.
Šaudyta iš šratasvydžio
Vyras teigia iškart kreipęsis į teisėsaugą. Kauno apskrities policija 15min patvirtino, kad toks pareiškimas išties buvo gautas.
„Vasario 8 d. apie 20.30 val. gautas pranešimas, kad Kauno Marvelės g., vyrui (gim. 1990 m.) pareikalavus pinigų už galimai atliktus darbus, asmuo (gim. 1959 m.), pas kurį buvo atlikti darbai, iššaudamas į orą, pareikalavo palikti jo namų teritoriją.
Tikslinant įvykio aplinkybes, nustatyta, kad tarpusavio asmenų konflikto metu vyras (gim. 1959 m.) turėjo legaliai laikomą, šratasvydžio („airsoft“) žaidimuose naudojamą pistoletą, kuriuo keletą kartų iššovė į orą. Daiktas, kuriuo buvo iššauta, paimtas. Vyras (gim. 1959 m.) buvo pristatytas į policijos komisariatą įvykio aplinkybių patikslinimui“, – informavo Justina Kazragytė, Kauno apskrities policijos atstovė spaudai.
Pagal šį pranešimą buvo pradėtas įvykio aplinkybių patikslinimas. Tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
„Sandraugos“ vadovas taip pat kreipėsi į policiją
15min susisiekė su pačiu „Sandraugos“ vadovu K.Jukniu. Šis patikino, jog visa ši istorija – tarsi kriminalinė komedija.
„Marius ir anksčiau yra atlikęs statybos darbus – tvarkė tualetą „Sandraugoje“. Viskas buvo gerai, tad pernai metų rugsėjį pasamdžiau jį apšiltinti mano namo fasadą. Parodė verslo liudijimą, tad, maniau, bėdų nebus. Daviau įrankius, parūpinau medžiagų. Nenoriu minėti sutarties sumos, bet tai buvo keli tūkstančiai eurų. Mokėdavau kas savaitę vis po truputį, nes jis skundėsi, kad trūksta pinigų. Galiausiai viskas buvo išmokėta gruodžio viduryje. Atsiskaitėm, atsisveikinom, tačiau kitą dieną jis pareikalavo 1 000 eurų už papildomus darbus. Dažniausiai juk papildomi darbai iki 10 proc. visos darbų sumos atsieina, ne tiek. Tiek to, sumokėjau. Nuvežiau ir įteikiau Mariaus žmonai. Dar dovanų kalėdinių įdėjau.
Kitą rytą Marių pats nuvežiau į Kėdainius – draugui reikėjo meistro. Taigi net darbą jam suradau. Viskas buvo ramu. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, duoti tuos papildomus eurus buvo klaida“, – istoriją ėmė pasakoti K.Juknis.
Tykojo tamsoje
Vasario 1 d. jis sulaukė naujo reikalavimo iš M.Čeplausko. Šis neva tai paskaičiavęs, jog trūksta dar 300 eurų.
„Prasidėjo skambučiai ir žinutės. „Išsikasei sau duobę“, „nesumokėsi, sužlugdysiu tavo reputaciją“ ir pan. Atrašydavau, kad elgtųsi pagal įstatymą, ir jei kažkuo yra nepatenkintas, kreiptųsi į policiją. Per dieną sulaukdavau gal 5–6 žinučių. Jis skambino mano pažįstamiems ir šmeiždavo.
Vasario 8 d. vakarą grįžau į namus, įvažiavau į kiemą – vartai neužsidaro. Matyt, jis laukė pasislėpęs, ranka jutiklius uždengė, tad užlaužė vartus. Kaip kokiam kriminaliniam filme – tykojo tamsoje. Staiga išgirdau „Atiduok pinigus“. Neiškart supratau, kad tai Marius. Kadangi mašinoje vežiojuosi oficialiai įsigytą žaidimams skirta šratasvydį, išsitraukiau jį ir, pasakęs, kad pasitrauktų nuo vartų, šoviau gal 3–4 kartus į viršų.
Susikalbėti su juo nėjo. Marius buvo pasiruošęs mobilųjį, įrašinėjo, šaukė. Jokios žmonos ar vaiko šalia nebuvo – mašiną jis buvo palikęs toliau, nes net nepastebėjau. Pasakiau jam, kad baigtų mane persekioti, kreiptųsi į teismus, ir nuėjau į namus. O jis iškvietė policiją. Prieš 10 metų esu reketo bylą turėjęs – kovojau su banditais. Žinau, ką tai reiškia“, – teigė „Sandraugos“ vadovas.
Atvykę policijos pareigūnai išsivežė K.Juknį į komisariatą. Po apklausos jis buvo paleistas. Pareigūnai atliko ir tariamo ginklo tyrimą. Vasario 9 d. K.Juknis pats pateikė policijai pareiškimą – apkaltino M.Čeplauską savivaldžiavimu ir viešosios tvarkos pažeidimu.
„Aš jam dar skambinau, sakiau, atvažiuok, pakalbėsim. Klausiau, nejau jis ilgai dabar mane taip reketuos. Gaila šeimos jų, juk žmona niekur nedirba, bet juk ir taip permokėjau, kaip galiu dar mokėti? Sunervino mano šeimą šis įvykis. Viena, ką galiu visiems patarti – niekad nesamdykite tokių patentininkų. Tik įmonę“, – atsisveikindamas perspėjo „Sandraugos“ vadovas.