Tai nutiko praėjusį penktadienį. Apie 23.40 min. Vilniaus rajono policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Skaidiškėse pusamžis kaimynas užpuolė ir žiauriai sumušė 1936 metais gimusį vyrą.
Po valandos Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės budėtojai pranešė, kad iš Skaidiškių kaimo buvo atvežtas vyras, kuris patyrė daugybinius kūno sužalojimus.
Be to, jis skundėsi atminties sutrikimais.
Medikai nustatė, kad nėra pavojaus gyvybei, todėl išleido gydytis į namus.
Šis nusikaltimas gali būti susijęs su Rusijos sukeltu karu Ukrainoje.
Norėjo nužudyti chocholą
Smurtą patyręs garbaus amžiaus ukrainietis pasakojo, kad tą penktadienio vakarą šalia namų Skaidiškėse vedžiojo šunį. Užpuolikas pribėgo netikėtai, iš nugaros ir plastikiniu buteliu su vandeniu trenkė į galvą.
Smūgis buvo smarkus, todėl vyras iškart prarado sąmonę.
Po kelių akimirkų užpultasis atsipeikėjo ir suprato, kad yra įtemptas į aukštas šalikelės žoles. Nusikaltėlis ukrainietį spardė, daužė kumščiais ir tuo pačiu buteliu su vandeniu.
Teigiama, kad mušdamas savo auką užpuolikas rėkė: visus chocholus reikia užmušti, Grybauskaitė tau nebepadės, užmušiu bent vieną chocholą.
M.Maksimjukas pasakojo, kad užpuolikas – toje pačioje daugiabučio namo laiptinėje gyvenantis kaimynas. Teigė, kad anksčiau jokių ginčų ar konfliktų nebuvo.
Mušdamas savo auką kaimynas rusiškai rėkė: visus chocholus reikia užmušti, Grybauskaitė tau nebepadės, užmušiu bent vieną chocholą.
M.Maksimjukas prašė, kad užpuolikas nebekankintų ir nužudytų, o nusikaltėlis atsakė: tu čia ir nudvėsi.
Galiausiai, kaimynas paliko savo auką šalikelės žolėse, visai šalia daugiabučio, kuriame abu gyvena.
Teigiama, kad ukrainietis pats nušliaužė iki savo namų ir pasikvietė dukrą.
Į įvykio vietą atvyko policijos patruliai.
Pareigūnai apžiūrėjo ir užpuoliko namus, tačiau nusikaltėlis buvo dingęs.
Antradienio vakarą M.Maksimjuką apklausė Vilniaus rajono policijos komisariato tyrėjai.
Talkino Ukrainos partizanams
Nenorėję prisistatyti Lietuvos ukrainiečių bendruomenės atstovai teigė, kad užpuolimas sukrėtė ir išgąsdino, nes M.Maksimjukas yra vienas iš simbolių.
Po Antrojo pasaulinio karo M.Maksimjukas talkino Ukrainos partizanams, buvo kankinamas sovietinių okupantų, išsiųstas į Sibirą. Ten ir išmoko duonos kepimo amato, kuriuo dabar verčiasi.
Po Antrojo pasaulinio karo jis talkino Ukrainos partizanams, buvo kankinamas sovietinių okupantų, išsiųstas į Sibirą. Ten ir išmoko duonos kepimo amato, kuriuo dabar verčiasi.
Okupantai neleido ukrainiečiui sugrįžti į gimtinę, todėl po tremties įsikūrė Lietuvoje.
Dabar M.Maksimjukas yra vienas iš vyriausių Lietuvos ukrainiečių bendruomenės atstovų, gerbiamas dėl savo amato.
Jį pažįstantys ukrainiečiai pasakojo, kad M.Maksimjuko iškeptos duonos ragavo Lietuvos ir Ukrainos prezidentai, Seimo ir Europos Parlamento nariai, religinių bendruomenių lyderiai.
„Tai yra sunkiai protu suvokiamas smūgis visai mūsų bendruomenei“, – sakė vienas Lietuvos ukrainietis, kuris šiuo metu rūpinasi sumuštu M.Maksimjuku.
Jie tikisi, kad pareigūnai šį nusikaltimą tirs ne kaip buitinį, nes užpuolikas tarsi turėjo politinių tikslų.