Į Bendrojo pagalbos centro uostamiesčio padalinį antradienį telefonu paskambinęs vaikinas pranešė, kad Vilniaus oro uostas yra užminuotas, o jo teritorijoje vaikšto peiliu ginkluotas vyras.
Informacija buvo perduota Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Išklausius garso įrašą, tyrėjams kilo įtarimas, kad skambino ne suaugęs žmogus, o vaikas. Todėl pasitarus nutarta oro uosto pastatą bei jo teritoriją apžiūrėti, tačiau skrydžių nenutraukti ir keleivių neevakuoti. Kaip ir buvo tikėtasi, jokių sprogmenų pareigūnai neaptiko.
Greitai buvo nustatyta, kad skambinta iš uostamiesčio, todėl ikiteisminis tyrimas pavestas Klaipėdos pareigūnams. Į pagalbą buvo pasitelkti ir Skuodo rajono policijos komisariato darbuotojai.
Dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų pradėto ikiteisminio tyrimo ėmėsi gausios kriminalistų pajėgos. Pareigūnai pradėjo intensyviai ieškoti įtariamojo.
Trečiadienį priešpiet policijos pareigūnai jau žinojo, iš kurios Klaipėdos miesto gatvės ir kurio namo buvo skambinta, o dar po valandos buvo išaiškintas ir kaltininkas.
Pasirodo susprogdinti oro uostą grasino Kurpių gatvėje įsikūrusios Respublikinės Klaipėdos ligoninės psichiatrijos filiale besigydantis trylikametis Švėkšnos specialiojo ugdymo centro auklėtinis. Taip jis pasielgė norėdamas paišdykauti. Pas jo palatos draugą vienuolikmetį skuodiškį policijos pareigūnai aptiko mobiliojo ryšio telefoną, nors pacientams minėtoje ligoninėje yra draudžiama juos laikyti ir bet kada naudotis.
Po apklausos šis nepilnametis iš uostamiesčio išvežtas į Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą. Tačiau baudžiamoji atsakomybė dėl jauno amžiaus jam negresia.
Jeigu dėl šio pranešimo apie padėtus sprogmenis policijos pareigūnai būtų uždarę Vilniaus oro uostą, keleivių bei verslininkų patirti nuostoliai siektų dešimtis, o gal net šimtus tūkstančių eurų.