Klaipėdos miesto apylinkės teisme atversta byla dėl melagingo pranešimo apie sprogmenis. Praėjusių metų lapkričio 28-osios vakarą telefonu 112 pranešta apie tai, jog „Maisto banko“ tualete padėta bomba ir ji greitai sprogs. Bendrojo pagalbos centro telefonu anonimas skambino kelis kartus.
Telefonas – be SIM
Policijos pareigūnai, ugniagesiai ir medikai vyko į tris „Maisto banko“ pastatus uostamiestyje: Baltijos prospekte, Minijos ir Sandėlio gatvėse. Tačiau netrukus išsiaiškinta, kad pranešimas – melagingas.
Nors vyras skambino iš telefono be SIM kortelės, netrukus buvo išsiaiškinta, kas skambino.
Mums jis – gerai žinomas. Visos komandos jau yra turėjusios darbo per jo melagingus pranešimus.
Paaiškėjo, kad tarnybas šokdino jau ne kartą šitaip pyktį išlieti bandęs klaipėdietis A.Jakumaitis. Psichinę negalią turintis vyras jau buvo pranešęs apie sprogmenis savivaldybėje, vienoje LEZ bendrovėje.
„Mums jis – gerai žinomas. Visos komandos jau yra turėjusios darbo per jo melagingus pranešimus“, – teigė Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas Gintaras Martinkėnas.
Supyko, nes negavo valgyti
A.Jakumaitis prisipažino pasikarščiavęs. Tą penktadienį jis apsilankė „Maisto banke“, kur paprastai pietaudavo. Penktadieniais labdaros valgyklos klientams būdavo dalinamas maistas.
Kaip teisme aiškino vyras – maisto gaudavo tie, kurie pietaudavo valgykloje kitomis dienomis. Tačiau tą dieną maisto davinio jam niekas nedavė. „Labai supykau. Vedėja pasakė, kad mes visi pijokai, šiokie tokie. Aš tuo metu gydžiausi ir pavalgydavau ligoninėje. Galėjau jai parodyti gydytojo pažymą. Bet maisto vis tiek negavau“, – teisme pasakojo vyras.
Niekur nedirbantis A.Jakumaitis gyvena iš 79 eurų pašalpos. Teisme vyras vardijo, kad išgyventi jam padeda labdaros valgyklos, dėvėtų rūbų parduotuvės, kur gali sau leisti pirkti tik tomis dienomis, kai viskas pigiau nei po 1 eurą.
„Tą vakarą, kai susipykau su „Maisto banko“ vedėja, parėjau į namus, kur gyvenu pas vieną draugą. Jis tądien buvo gavęs pensiją, pavaišino stipriu alumi. Gerti negaliu, nes vartoju vaistus. Bet išgėriau... Tada man visai susisuko... Nusprendžiau paskambinti 112, kad nuvažiavusi policija pamatytų, kaip dirba tas „Maisto bankas“, – aiškino vyras.
Jau kitą dieną jis ir savo gydytojui prisipažino padaręs klaidą.
Žada atidirbti
„Mane kaip šunelį visi stumdo iš vietos į vietą. Esu našlaitis. Kaip nesikaups tie nervai, kai turi iš kelių eurų pragyventi“, – guodėsi A.Jakumaitis teisėjai ir prokurorei.
Ugniagesiai pateikė beveik 29 eurų ieškinį – tiek įvertino sugaištą laiką dėl melagingo pranešimo.
A.Jakumaitis tikino sieksiąs grąžinti šią sumą, jei ji bus priteista, sutinkąs atidirbti ir viešuosius darbus.
Klaipėdos apylinkės teisme neseniai buvo paskelbtas sprendimas byloje dėl melagingo pranešimo apie sprogmenis prekybos centre BIG2. Jaunuoliai turės sumokėti kelis eurus tarnybų patirtų išlaidų ir įpareigoti būti namuose.